Komunikaty prasowe

Aktualizacje OTA dostępne teraz dla wszystkich nowych modeli Volvo. Zmiana dotyczy ponad 190 000 klientów w 34 krajach

Wszystkie nowe modele* Volvo są już w stanie odbierać przesyłane zdalnie (over-the-air,) aktualizacje oprogramowania. To kluczowy element planu Volvo ciągłego ulepszania jeżdżących już aut oraz utrwalenia pozycji rynkowego lidera w dziedzinie aktualizacji metodą OTA.

Funkcja aktualizacji OTA, dotąd obecna w autach elektrycznych, jest teraz dostępna także w najnowszych modelach XC90, S60 i V60. To znaczy, że zdalne aktualizacje systemu operacyjnego są dostępne dla wszystkich modeli w ofercie.

W tym tygodniu wyjdzie najnowsza aktualizacja OTA dla wszystkich modeli z upgradem oprogramowania do najnowszej wersji systemu Android Automotive OS – wersja Android 11 ™. Aktualizacja umożliwi dostęp do nowych kategorii aplikacji w sklepie Google Play, w tym dotyczących nawigacji, ładowania akumulatorów i wyszukiwania miejsc parkingowych. Streaming wideo pojawi się w ofercie później, jeszcze w tym roku.

Co więcej, najnowsza aktualizacja OTA oznacza lepsze zarządzanie energią dzięki usprawnionym sterownikom układu klimatyzacji oraz poprawioną funkcjonalność aplikacji mobilnych i pokładowych.

Usprawnienie zarządzania energią pozwoli utrzymać właściwą temperaturę akumulatora niezależnie od temperatury zewnętrznej, zwiększając tym samym zasięg auta. Poza tym aplikacja Volvo Cars odbiera częściej informacje z samochodu dotyczące postępu w procesie ładowania.

Najnowsza aktualizacja zdalna OTA to już ósma pełna aktualizacja tego typu. Dotrze ona do ponad 190 000 samochodów Volvo na całym świecie.

W tym tygodniu do aktualizacji zdalnych dołączą nowe rynki: Indie, Tajwan i Nowa Zelandia. Wcześniej, na początku roku, na liście pojawiły się: Korea Południowa, Australia, Tajlandia i Singapur.

Dzięki temu, że już wszystkie modele Volvo są w stanie odbierać aktualizacje zdalne, realizujemy naszą ambicję ciągłego usprawniania aut naszych klientów, powiedział Henrik Green, chief product officer w Volvo Cars. To ważny krok: aktualizujemy już wszystkie modele na większości naszych rynków, oferując korzyści wynikające z procesu zdalnego coraz większej liczbie klientów.

Dzięki samodzielnemu rozwojowi oprogramowania i aktualizacjom OTA Volvo Cars stale dodaje nowe funkcje i usprawnia już istniejące.

Od początku zeszłego roku Volvo Cars oferuje regularne aktualizacje OTA na większości obsługiwanych rynków. Firma spodziewa się, że liczba samochodów, do których będą docierać takie aktualizacje, będzie wciąż rosnąć.

Ambicją Volvo jest oferowanie jednego z najlepszych na rynku systemów pokładowych wyposażonych w usługi i aplikacje Google, jak Google Assistant i Google Maps, we wszystkich nowych modelach.

System infotainment Volvo jest rozwijany wspólnie z firmą Google, oferując użytkownikom Volvo przyjazny w obsłudze internetowy interfejs.

Uwagi dla redakcji:

  • * Wszystkie nowe modele Volvo począwszy od roku modelowego 2023.
  • Dostępność wspomnianych funkcji i usług może się różnić w zależności od rynku.
  • Do rynków, na których Volvo wprowadza aktualizacje OTA należą: Australia, Hong Kong, Indie, Korea Południowa, Malezja, Nowa Zelandia, Singapur, Tajwan i Tajlandia.
  • Funkcja OTA oraz usługi Google nie są dostępne we wszystkich wersjach Volvo XC40.
  • Google, Google Assistant, Google Maps, Google Play oraz Android są zastrzeżonymi znakami towarowymi Google LLC.

——————————-

Volvo Cars w 2021 roku
Volvo Car Group zanotowała zysk operacyjny w wysokości 20,3 mld koron. Przychody w tym samym roku wyniosły 282,0 mld koron, zaś globalna sprzedaż marki sięgnęła 698 700 samochodów.

O Volvo Car Group
Firma Volvo Cars została założona w 1927 r. Obecnie Volvo to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek samochodów na świecie, obecna w ponad 100 krajach. Spółka Volvo Cars notowana jest na giełdzie Nasdaq Stockholm, akcje oznaczone są symbolem VOLCAR B”.

Volvo Cars dąży do zapewnienia klientom swobody poruszania się w sposób spersonalizowany, zrównoważony i bezpieczny. Znajduje to odbicie w planach sprzedaży w 2030 roku wyłącznie samochodów elektrycznych. Volvo Cars zobowiązuje się również do ciągłego zmniejszania śladu węglowego, a celem firmy jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 r.

W grudniu 2021 r. firma Volvo Cars zatrudniała ok. 41 000 pracowników w pełnym wymiarze czasu pracy. Siedziba główna Volvo Cars, dział rozwoju produktu, marketingu i administracji znajdują się w Göteborgu w Szwecji. Główne zakłady produkcyjne spółki znajdują się w Göteborgu (Szwecja), Gandawie (Belgia), Karolinie Południowej (USA), Chengdu, Daqing i Taizhou (Chiny). Firma ma również centra rozwojowe i projektowe w Göteborgu, Camarillo (USA) i Szanghaju (Chiny).

Materiały powiązane