Komunikaty prasowe

Aplikacja Waze trafiła do samochodów Volvo

Biblioteka aplikacji dostępnych do ściągnięcia bezpośrednio do systemu auta powiększyła się właśnie o aplikację Waze. To udogodnienie jest dostępne we wszystkich samochodach osobowych Volvo z systemem Google Android System. Dzięki tej współpracy z aplikacji Waze będą mogli po raz pierwszy skorzystać kierowcy z USA, Azji i Pacyfiku.

Aplikacja Waze ma swoich fanów i użytkowników w wielu krajach. Z jej pomocą można wyznaczyć optymalną trasę do celu oraz otrzymywać liczne alerty drogowe. Aż dotąd aby z niej skorzystać, należało ściągnąć ją na telefon, który następnie parowało się z systemem pojazdu. Teraz można ściągnąć ją bezpośrednio z systemy Google Play do pamięci samochodu Volvo. Bez względu na to, kto prowadzi samochód i jakiego urządzenia używa, nawigacja z Waze będzie dostępna za jednym dotknięciem.

Ściągnięcie aplikacji Waze bezośrednio do systemu samochodu ma kilka zalet. Po pierwsze unikamy problemów związanych z parowaniem, co rozprasza uwagę. Jest też lepiej wyświetlana na ekranie: na większym polu i w bardziej przyjazny dla użytkownika sposób. Samochód ma własną kartę SIM i działa stabilnie niezależnie od operacji wykonywanych na telefonie.

Stale poszerzamy naszą ofertę aplikacji samochodowych, aby zapewnić naszym klientom więcej opcji i korzyści, umożliwiając im personalizację samochodu — mówi Erik Severinson, szef rozwoju oprogramowania samochodów w Volvo Cars. Jesteśmy zaangażowani w ciągłe doskonalenie samochodów Volvo poprzez rozwój oprogramowania tworzonego wewnątrz naszej organizacji oraz poprzez ciągłą współpracę z firmami technologicznymi, takimi jak Google i Waze.

Cieszymy się, że możemy ogłosić naszą współpracę z Volvo Cars, ponieważ właściciele tych aut na całym świecie mogą teraz uzyskać dostęp do najlepszych funkcji Waze w czasie rzeczywistym, nawigacji, wyznaczania tras i ostrzeżeń drogowych za pośrednictwem systemu auta powiedział Aron Di Castro, dyrektor ds. marketingu i partnerstw w Waze. Nawigacja, wyznaczanie tras i alerty Waze w czasie rzeczywistym płynnie wyświetlają się w samochodzie, bez konieczności podłączania telefonu do samochodu, co upraszcza i zapewnia bezproblemową jazdę.

Dzięki emulatorowi Androida oferowanemu w portalu dla programistów Volvo Cars, Waze mógł opracować i przetestować wirtualnie aplikację samochodową wraz z samochodowym systemem informacyjno-rozrywkowym. Te podwójne testy pozwoliły zespołowi Waze dostroić działanie aplikacji w systemie infotainmant auta przed oddaniem jej do użytku klientom.

 

Aplikację Waze można pobrać ze Sklepu Google Play we wszystkich samochodach Volvo z wbudowanym Google na rynkach Volvo Cars na całym świecie z wyjątkiem Chin, Korei Południowej i Wietnamu.

Dostępność wyżej wymienionych funkcji i usług może się różnić w zależności od rynku.

Google, Google Play i Waze są znakami towarowymi firmy Google LLC.

Materiały powiązane