Komunikaty prasowe

Belgijski zakład rozpoczął produkcję Volvo XC40

Volvo Cars wkracza w nową erę produkcji w fabryce w Gandawie w Belgii. Już niedługo z taśmy produkcyjnej zjedzie pierwszy mały SUV XC40. Model już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem, a liczba zamówień przekroczyła 13 000. Pierwsze samochody trafią do klientów na początku przyszłego roku.

Volvo już wcześniej zaznaczyło swoją obecność w dynamicznie rozwijającym się segmencie SUV’ów. Stało się to za sprawą modeli XC60 oraz XC90. XC40 to debiut marki w segmencie najmniejszych luksusowych SUV-ów. Ten model ma także zapewnić marce Volvo dalszy wzrost sprzedaży i przyczynić się do jej rozwoju.

Zjechanie z taśmy produkcyjnej pierwszego modelu XC40 w Belgii będzie dużym wydarzeniem. Na uroczystość przybędą m. in. premier Belgii Charles Michel, prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson oraz Javier Varela, szef produkcji i logistyki Volvo Cars.

To dzień dumy dla Gandawy, firmy i wszystkich pracowników. – mówi Samuelsson. Nasi ludzie poświęcili wiele godzin pracy, aby przygotować fabrykę do produkcji modelu XC40 i wykonali swoją pracę naprawdę dobrze. XC40 to świetlana przyszłość dla Gandawy i dla Volvo Cars.

Nowe Volvo XC40 to pierwszy model zbudowany na platformie CMA. Wszystkie przyszłe samochody serii 40 będą stworzone w oparciu o tę platformę, zarówno te z silnikami spalinowymi, jak i elektrycznymi. Jest ona kolejnym krokiem w rozwoju szwedzkiego producenta.

Przygotowania do rozpoczęcia produkcji XC40 w Gandawie trwają od dłuższego czasu. Inwestycje pozwoliły na przekształcenie belgijskiej fabryki w globalny węzeł produkcyjny samochodów budowanych na platformie CMA. Przy zakładzie powstał też warsztat serwisowy o powierzchni 8 000 metrów kwadratowych.

Nowa fabryka jest również niezwykle zaawansowana pod kątem zastosowanej technologii. Zainstalowano w niej 363 nowe roboty, w tym jeden nazwany przez pracowników Volvo Bestią. Jest on odpowiedzialny za podnoszenie dolnych części karoserii do taśmy produkcyjnej umieszczonej pod sufitem zakładu.

Ghent to jedna z dwóch fabryk samochodów Volvo w Europie. Działa nieprzerwanie od 1965 roku. Do niedawna produkowano w niej pierwszą generację najlepiej sprzedającego się modelu Volvo XC60, jak również modele V40 i V40 Cross Country, a także S60 i V60.

Drugi europejski zakład Volvo Cars – Torslanda, znajduje się na przedmieściach Goeteborga w Szwecji. Volvo dysponuje również dwoma zakładami produkcyjnymi w Chinach. W połowie 2018 roku otwarta zostanie pierwsza fabryka Volvo w Stanach Zjednoczonych w Karolinie Południowej.

Materiały powiązane