Komunikaty prasowe

Bezpieczne i komfortowe: Volvo wprowadza nową generację fotelików dziecięcych.

Firma Volvo, światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa, wprowadza trzy zupełnie nowe modele fotelików dziecięcych. Doświadczenie Szwedów na tym polu jest ogromne. Volvo to pierwszy na świecie producent, który aktywnie testował foteliki dziecięce w testach zderzeniowych już 50 lat temu.

Jako pionier w dziedzinie bezpieczeństwa najmłodszych Volvo Cars ma olbrzymie tradycje w projektowaniu bezpiecznych, wygodnych i prostych w instalacji fotelików.

Rozumiemy, że dla wielu ludzi bezpieczeństwo dzieci to złożone i skomplikowane zagadnienie. Przez wiele lat skupialiśmy się na tym, aby użytkownicy wiedzieli jak używać i jak instalować foteliki w sposób prawidłowy – powiedziała Lotta Jakobsson, Adjunct Professor, PhD and Senior Technical Leader, Injury Prevention w Volvo Cars Safety Centre.

Edukacja dorosłych jak zamontować i użytkować fotelik dziecięcy to jedno, sprawienie aby dziecko chciało w nim siedzieć to całkowicie inna sprawa – szczególnie kiedy dziecko staje się starsze.

Skupiamy się, aby zapewnić dziecku możliwie najbezpieczniejsze warunki podróżowania w zależności od wieku dziecka. W przypadku dzieci w wieku do 3-4 lat najbezpieczniejszy sposób mocowania fotelika to umocowanie tyłem do kierunku jazdy. Dla dzieci starszych foteliki mocowane przodem lub siodełka, wszystko to do wzrostu do 140 cm. Korzyści dla bezpieczeństwa, płynące z takiego rozwiązania są niekwestionowane, niestety wielu rodziców pozwala na to  aby ich dzieci siedziały przodem do kierunku jazdy zbyt wcześnie. Dzieje się tak, ponieważ dzieci skarżą się na zbyt małą ilość miejsca na nogi lub jest im zbyt gorąco powiedziała Lotta Jakobsson.

Nowa generacja fotelików Volvo jest wykonana z oddychającego i wygodniejszego materiału, składającego się w 80% z wełny, która sprawia, że fotelik jest przyjemniejszy w dotyku, bardzo trwały i zdecydowanie lepiej sprawdzający się zarówno w gorące jak i chłodne dni. Foteliki mają również smuklejszy kształt, przez co zwiększa się ilość miejsca na nogi dziecka.

Wierzymy, że dzieci będą podróżowały znacznie wygodniej w fotelikach zamocowanych tyłem do kierunku jazdy, przez co przekonamy rodziców, aby jak najdłużej przewozić dzieci właśnie w ten sposób. Taki sposób mocowania fotelika ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo a więc wspiera nasz program Vision 2020, który stawia przed nami wielkie zadanie – nikt nie zginie ani nie odniesie poważnych obrażeń w wyniku wypadku w samochodzie Volvo od roku 2020dodała Lotta Jakobsson.

Nowe foteliki są zaprojektowane tak, by spełniać wymogi dotyczące wieku i wzrostu:

  • Fotelik Infant – montowany tyłem do kierunku jazdy (do 13 kg lub do 1 roku)
  • Fotelik Child – montowany tyłem do kierunku jazdy dla dzieci od 9 miesiąca życia do 6 roku życia
  • Fotelik Booster – przodem do kierunku jazdy dla dzieci, które wyrosły z fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy (od 3 do 10 roku życia)

Volvo Cars rekomenduje, aby użytkować foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy tak długo jak to tylko możliwe.

Nowe foteliki są konstruowane wspólnie ze światowym liderem w tej dziedzinie firmą Britax-Römer i testowane w centrum bezpieczeństwa Vovlo w Geteborgu. Foteliki będą dostępne w sieci sprzedaży Volvo od Czerwca tego roku na wybranych rynkach.

 

Materiały powiązane