Komunikaty prasowe

Biografia Oskara Kihlborga

ŒŚwiatowej sławy alpinista, podróżnik, żeglarz – łowca przygód. Urodził się w 1964 r. w Szwecji. Od lat szkolnych fascynowały go podróże i ekstremalne wyprawy w nieznane. Podczas ostatnich szkolnych wakacji przejechał rowerem ponad 2000 kilometrów na trasie ze Sztokholmu do Rzymu.  

Zanim zainteresował się bliżej żeglarstwem, pasjonowała go wspinaczka górska. Rozpoczął ją jeszcze jako chłopiec, żeby jako dorosły mężczyzna zostać jednym z najlepszych szwedzkich alpinistów. W latach 80-tych zdobywał szczyty w Peru i na Alasce. W 1990r. jako pierwszy Szwed zdobył wraz z kolegą Mikaelem Reuterswardem Mount Everest. Dwa lata póŸniej zdobył kolejne szczyty – K2 i Lhotse.

Szeroki wachlarz zainteresowań, wśród których swoje miejsce znalazły nurkowanie, wspinaczka, sporty motorowodne, zdecydowanie wpłynęły na życie Oskara, a niektóre z pasji, stały się dla niego również Ÿródłem satysfakcji zawodowej.

Z żeglarstwem związał się bliżej w 1993r. kiedy jako członek załogi Nicorette żeglował w regatach Cape Town  – Rio de Janeiro. Podczas ostatniego Volvo Ocean Race, Oskar Kihlborg został zaangażowany przez szwedzką SEB, jako ich fotograf podczas ostatnich dwóch lat przygotowań do wyścigu i samych regat. Był także oficjalnym fotografem Volvo Baltic Race 2003 i 2004 r.

Obecnie, Oskar Kihlborg przygotowuje się do kolejnego wielkiego wyzwania jakie stoi przed oficjalnym fotografem drugiej edycji Volvo Ocean Race 2005-2006 r.

Za swój główny cel przyjął pokazanie światu czym jest Volvo Ocean Race. Na swoich zdjęciach chce pokazać nie tylko wyścigi między jachtami, ale także szczęście i smutek, pot i łzy, wysoko rozwiniętą technologię i naturę.

Oskar Kihlborg mieszka z rodziną w Saltsjöbaden pod Sztokholmem. Ma córkę i syna, którzy dzielą jego wielkie życiowe pasje.

Materiały powiązane