Komunikaty prasowe

Czy Volvo C30 zostanie laureatem World Car of the Year w kategorii Design roku?

Dowiemy się tego już 20 marca, kiedy to na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu. Oprócz zwycięzcy konkursu przedstawieni zostaną dodatkowi zwycięzcy w kategoriach Sportowy Samochód Roku, Ekologiczny Samochód Roku i Design Roku. Volvo C30 nominowane jest w ostatniej kategorii.

C30 –  najmniejsze,  ekstrawaganckie Volvo jest bez wątpienia  jednym z najgłośniejszych  debiutów motoryzacyjnych ostatnich lat.  Głównie z uwagi na ekstrawagancki, stylowy design. Do tej pory samochód zdobył następujące tytuły:

  • Najlepsze kompaktowe auto, Auto Trophy of Auto Zeitung (Niemcy)
  • Najlepszy samochód 2007 roku w kategorii samochodów importowanych w segmencie aut klasy Compact Premium, Auto Motor und Sport (Niemcy)
  • Złota kierownica, Bild am Sonn
    (Niemcy)
  • Najlepszy design, Auto Bild Magazine (Niemcy)
  • Najpiękniejszy samochód świata, L’Automobile piů Bella del Mondo (Włochy)
  • Najlepszy samochód importowany z UE, targi motoryzacyjne SEMA, Las Vegas, (USA)
  • Samochód dziewczyny Playboya, Playboy, (Polska)
  • „Auto nr 1 w Europie”, w kategorii małe i kompaktowe

Również klienci docenili zalety Volvo, czego najlepszym dowodem są trzykrotnie przekroczone plany sprzedażowe modelu w Polsce w 2007 roku.

W jury World Car Of the Year zasiada czterdziestu siedmiu dziennikarzy motoryzacyjnych z dwudziestu czterech krajów całego świata.

Samochody zakwalifikowane do nagrody Design Roku 2008 zostały wybrane spośród kandydatur do nagrody ogólnej. Oprócz Volvo C30 w finale znalazły się następujące modele – Audi R8 i Mazda2/Mazda Demio.

W pierwszym etapie konkursu w kategorii Design Roku, eksperci w dziedzinie wzornictwa oceniali zgłoszone kandydatury i na ich podstawie przedstawili gronu Jury Car of the Year listę finalistów z rekomendacją wyboru. W zespole tym zasiadali:

– Silvia Baruffaldi: dyrektor zarządzający magazynu Auto & Design
– Robert Cumberford:  krytyk wzornictwa, magazyny Automobile oraz Auto & Design
– Akira Fujimoto:  redaktor naczelny, magazyn Car Styling
– Tom Matano: dyrektor wykonawczy, School of Industrial Design, Academy of Art University, San Francisco, USA

Materiały powiązane