Komunikaty prasowe

Deszcz nagród dla Volvo na Festiwalu Reklamy w Cannes

Na tegorocznym festiwalu Cannes Lions  reklamy Volvo Car Corporation  zrobiły prawdziwą furorę. Dyrektor Reklamy Globalnej Volvo Tim Eblis odebrał aż pięć nagród, przyznanych firmie w różnych kategoriach.

 Volvo otrzymało prestiżowe wyróżnienie Tytanowego Lwa za kampanię reklamową „Projekt Życie na pokładzie”, która została przygotowana przez holenderski oddział Euro RSCG. Kampania miała na celu pokazanie jak wielką inspiracją dla firmy są ludzie, wartości i uczucia, którymi się kierują. Ukazanie ludzkiego pierwiastka w kampanii motoryzacyjnej uznano za pomysł oryginalny i bezpretensjonalny. Na Projekt składa się siedem rozmów zwykłych ludzi na temat życia, które prowadzone są w samochodzie Volvo. Przewodniczący jury Festiwalu, Jeff Goodby, powiedział, że: „kampania zwyciężyła, bo firma odkryła zupełnie nowy sposób na komunikowanie z  konsumentami”.

Uznanie jurorów zyskała również kampania interaktywna Volvo Car Corporation, która zdobyła Srebrnego Cyber Lwa. Kampania prowokowała konsumentów do skonfrontowania ich stereotypów na temat marki z realnym doświadczeniem tego, czym naprawdę jest nowoczesne Volvo. Brązowego Lwa firma otrzymała za wykorzystanie marketingu wirusowego oraz w kategorii najlepszej reklamy prasowej.

„Naszym celem jest kreowanie światowej klasy kampanii opartych na wartościach, które nie tylko budują nowoczesny brand, ale również  zachęcają ludzi do większego zaangażowania i obcowania z naszymi produktami na zupełnie innym, wyższym poziomie. Sukces w Cannes

z jednej strony jest nagrodą za poniesione wysiłki, a z drugiej – inspiracją do dalszej pracy. Na festiwalu  doceniono fakt, że staramy się łamać schemat. To sprawia, że z jeszcze większą pasją będziemy kontynuować naszą misję.”  – powiedział Tim Eblis.

Materiały powiązane