Komunikaty prasowe

Doskonały design i doskonały system audio Bowers&Wilkins – oto wnętrze Volvo EX90

Niewiele rzeczy może tak umilić podróż samochodem, jak doskonałej jakości system audio, który pozwala się rozkoszować symfonią dźwięku. Kiedyś najwyższa jakość odsłuchu była zarezerwowana dla profesjonalistów studyjnych i audiofilów. A teraz będzie można jej doświadczyć w kabinie nowego, elektrycznego Volvo EX90.

Kabina samochodu jest trudnym miejscem do nagłośnienia, ponieważ dociera do niej wiele niepożądanych odgłosów: choćby silnika. Ale nie dotyczy to nowego Volvo EX90, który jest elektryczny, a jego kabina jest doskonale wytłumiona. To zdecydowanie Volvo o najcichszym wnętrzu, jakie kiedykolwiek zbudowaliśmy. Zatem mamy pierwszy element układanki, jakże pożądany przez audiofilów: ciszę. I to w tej ciszy rozbrzmiewa system Bowers&Wilkins High Fidelity.

Wierne odwzorowanie dźwięku

Nawet gdy Volvo EX90 było tylko szkicem na papierze, nasi projektanci współpracowali z inżynierami dźwięku z Bowers & Wilkins, aby zapewnić, że każdy z pasażerów 7-osobowego auta będzie mógł cieszyć się realistycznym dźwiękiem przestrzennym 3D generowanym przez 25 głośników rozmieszczonych w całej kabinie.

Firma Bowers & Wilkins była naturalnym i oczywistym wyborem jako partner w zakresie dostarczenia systemu audio klasy premium do nowego Volvo EX90. Cenimy ich bezkompromisowe podejście do kwestii dźwięku. To wpisuje się w nasz język projektowania — mówi Jorge Furuya, nasz szef działu UX samochodu w Volvo Cars. Doświadczenie audio premium jest tym, czego oczekują od nas nasi klienci i cieszymy się, że możemy współpracować z niektórymi z najbardziej szanowanych marek w branży audio, aby to zapewnić.

Dzięki zoptymalizowanemu rozmieszczeniu głośników i studyjnej technologii głośników, muzyka płynąca przez system o łącznej mocy 1610 W jest dostarczana do twoich uszu dokładnie tak, jak chciał tego artysta. Tę filozofię specjaliści z Bowers & Wilkins nazywają po prostu „prawdziwym dźwiękiem”.

Nagłośnienie Volvo EX90 wykorzystuje także funkcję Dolby Atmos, która sprawia, że dźwięk wydaje się pełen głębi, czysty i przede wszystkim przestrzenny. Ten efekt słychać na każdym siedzeniu naszego dużego SUV-a. Trójwymiarowy dźwięk dociera nie tylko do uszu kierowcy. Wymagało to naturalnie wiele pracy na etapie projektowym.

System audio ma kilka trybów odtwarzania dźwięku. Tryb studyjny odwzorowuje brzmienie neutralnie i czysto – jak w studiu nagraniowym i można go dostroić pod kątem pasażerów siedzących na każdym miejscu w kabinie. Ustawienie sceny indywidualnej zapewnia wrażenie artysty występującego specjalnie dla Ciebie, a tryb sali koncertowej odtwarza akustyczną atmosferę sali koncertowej w naszym rodzinnym mieście Göteborgu.  Każdy z tych trybów oferuję inną głębię i przestrzeń: od najmniej przestrzennego trybu studio po tryb Sali koncertowej, gdzie przestrzeni i głębi w brzmieniu jest najwięcej.

Starannie zintegrowane rozmieszczenie głośników – w desce rozdzielczej, drzwiach, podsufitce, nadkolach tylnych kół i wbudowanych w zagłówki przednich siedzeń – przyczynia się do naszego minimalistycznego, skandynawskiego języka projektowego.

Część głośników jest wyposażonych w zaprojektowane specjalnie dla EX90 wytrawiane, szczotkowane maskownice głośników ze stali nierdzewnej. Są umieszczone w podświetlanej drewnianej obudowie, co zapewnia wysoki poziom przejrzystości akustycznej i najlepszą możliwą jakość dźwięku bez uszczerbku dla najwyższej jakości detali.

Teraz, gdy nasza współpraca z Volvo Cars zbliża się już do 10 lat, z dumą wprowadzamy na rynek wysokiej jakości system audio w Volvo EX90 — mówi Dan Shepherd, wiceprezes ds. partnerstw licencyjnych w firmie Bowers & Wilkins. Najnowszy i najbardziej wyrafinowany system rozrywki samochodowej, który wspólnie opracowaliśmy, zapewnia wyjątkowo realistyczne i wciągające wrażenia dźwiękowe.

Materiały powiązane