Komunikaty prasowe

Dwie nagrody dla flagowych modeli Volvo S90 i XC90

Volvo XC90 oraz S90 w ostatnich dniach zostały wyróżnione dwiema nagrodami o międzynarodowej skali. Model S90 otrzymał od kapituły składającej się z projektantów z branży motoryzacyjnej tytuł Production Car Design of the Year 2015. Z kolei XC90 doceniło jury składające się z 27 brytyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy przyznali mu tytuł SUV-a roku i wręczyli nagrodę UK Car of the Year Award 2016.

Nagrody dla najnowszych modeli szwedzkiej marki cieszą tym bardziej, że jest ich tak wiele. Dwie ostatnie to, co szczególnie ważne, głosy profesjonalistów z branży, ludzi na stałe związanych z motoryzacją i analizujących występujące w niej trendy.

Nagroda dla Volvo S90 wręczana była przez przedstawicieli Car Design News podczas salonu samochodowego w Genewie w obecności widzów z całego świata i reprezentuje najwyższy poziom wyróżnienia w dziedzinie wzornictwa w branży motoryzacyjnej. W kapitule konkursu zasiadali projektanci takich firm jak Bentley, Daimler, McLaren, czy Ferrari. Wręczając nagrodę redaktor Owen Ready z Car Design News uzasadnił tę decyzję wskazując na „spokojny, czysty design górujący nad trawiącym branżę już zdecydowanie zbyt długo trendem stylizacyjnej rozrywki”.

Projektując S90 staraliśmy się iść własną drogą. Wykorzystaliśmy najlepsze dostępne materiały, auto zaprojektowano z uwzględnieniem klasycznych proporcji I wierzymy, że udało się stworzyć projekt który nie jest kolejnym podobnym do wielu innych, lecz unikalny, wyróżniającym się spośród konkurencji – powiedział Thomas Ingenlath, odpowiedzialny za design w Volvo Car Group.

Cieszy również kolejna nagroda dla bijącego popularność SUV-a XC90. 27 reprezentantów brytyjskich mediów motoryzacyjnych wybrało szwedzkie auto SUV-em roku. Przedstawiciele redakcji takich jak Top Gear, The Sunday Times, Auto Express, czy The Telegraph podkreślali technologie, dzięki którym XC90 wybrano laureatem tegorocznego wyróżnienia. Według panelistów XC90 to znakomicie zaprojektowane, bezpieczne i świetnie wyposażone auto.

Niesamowite wnętrze z godną lidera technologią łączy przestronnośc, luksus i niesamowitą inżynierię w sposób, który sprawia że jazda flagowym Volvo to bardzo przyjemne doświadczenie – podsumował John Callen, redaktor i dyrektor zarządzający nagród UK Car of the Year Awards.

Materiały powiązane