Komunikaty prasowe

Eksperci Volvo Cars ds. bezpieczeństwa otrzymali prestiżową nagrodę od amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Drogowego US National Highway Traffic Safety Administration

Volvo Cars, producent samochodów premium powszechnie uważanych za synonim najbardziej zaawansowanych systemów ochronnych, po raz kolejny został doceniony za swój wkład w podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz obniżanie liczby ofiar i poważnych obrażeń – przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Drogowego National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).

Per Lenhoff, Senior Manager, oraz Magdalena Lindman, Technical Expert in Traffic Safety Data Analysis, którzy pracują w Centrum Bezpieczeństwa Samochodowego Volvo Cars, jednym z najnowocześniejszych laboratoriów badawczych w skali całej branży motoryzacyjnej, zostali wyróżnienie przez NHTSA za wkład w podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od wielu lat pracują oni nad rozwojem szeregu rozwiązań i systemów, w tym systemem ochrony pasażerów Run-off oraz zarówno fizycznymi, jak i CAE (inżynieria wspierana komputerowo) metodami testowymi, które symulują i replikują zderzenia w rzeczywistości.

Skupiając się na kwestii rzeczywistego bezpieczeństwa, zarówno Magdalena Lindman, jak i Per Lenhoff w zdecydowany sposób przyczynili się do najwyższego poziomu ochrony, jaki zapewniają najnowsze samochody Volvo Cars, w tym nowy XC60. Nowy XC60 wszedł na rynek jako auto wyposażone w jeden najbardziej kompletnych zestawów systemów wsparcia kierowcy i jazdy na rynku.

Jesteśmy zachwyceni, że nasza praca została tak doceniona – powiedziała Magdalena Lindman, Technical Expert, Traffic Safety Data Analysis w Volvo Cars Safety Centre. – Naszym celem jest uczynienie dróg i szos miejscami bezpieczniejszymi dla wszystkich użytkowników. Właśnie dlatego tak wielki nacisk kładziemy na zrozumienie danych z rzeczywistych zdarzeń. My w Volvo Cars nie projektujemy samochodów tylko po to, by po prostu przeszły badania techniczne – my je projektujemy i konstruujemy, by ratowały życie. To był zawsze nasz punkt wyjścia.

Lindman i Lenhoff dołączają do ekskluzywnego klubu inżynierów ds. bezpieczeństwa w Volvo, którzy otrzymali tę nagrodę za pracę nad przełomowymi systemami ochronnymi.

Cieszymy się bardzo, że Magdalena i Per otrzymali od NHTSA nagrodę za swoją wspaniałą pracę. Fundamenty Volvo Cars powstały na idei chronienia ludzi, pojmowania ich potrzeb i poprawiania jakości ich życia. Nasze nieprzerwane działania na niwie rzeczywistego poziomu bezpieczeństwa od wielu lat mają ogromny wpływ na życie wielu ludzi. Forsujemy naszą wizję, według której do roku 2020 nikt nie powinien zginąć ani odnieść poważnych obrażeń w nowym samochodzie Volvo – powiedział Malin Ekholm, Vice President, Volvo Cars Safety Centre.

Volvo Cars jest w branży motoryzacyjnej unikatowe, jeśli chodzi o podejście do kwestii bezpieczeństwa. Od 1970 r. szwedzka marka gromadzi nieprzerwanie dane z tysięcy rzeczywistych wypadków drogowych z jednym celem: lepszego zrozumienia i wspierania potrzeb związanych z bezpieczeństwem. Programy Safety Vision oraz Real-Life Safety są częścią większego programu Volvo Cars – Omtanke.

 

Materiały powiązane