Komunikaty prasowe

„Emotion one” Jacka Poremby w Galerii Bema 65

Jacek Poremba, znany polski fotograf prezentuje autorską wystawę zdjęć „Emotion one” w warszawskiej „Galerii 65” mieszczącej się przy ul. Bema 65/68. Inspiracją i impulsem do stworzenia wystawy była magia, urok i  samotność pola golfowego. Prace powstały w ramach programu Volvo Masters Amateur firmy Volvo Auto Polska. To pierwsza w Polsce prezentacja tego cyklu zdjęć w galerii. Dotąd „Emotion one” prezentowana była wyłącznie  w osobliwym dla fotografii miejscu – na polach golfowych. Wystawa w „Galerii 65” otwarta jest dla wszystkich zwiedzających do 18 listopada.

Zdjęcia wchodzące w skład cyklu „Emotion one” proponują niekonwencjonalną, odmienną wizję pola golfowego. Nie zobaczymy tu typowych soczystych zieleni czy osób ubranych w eleganckie stroje golfowe. Tematem są wyłącznie emocje, które wyzwala golf.

„Golf jest gra rodziną, dostępną dla wszystkich – dzieci i dziadków. To co jednak jest w niej szczególnie cenne to  pewna samotność, indywidualne przeżycie, które jest immanentną cechą gry” – mówi Mariusz Nycz, Communication Manager z Volvo Auto Polska” – „Osoby grające w golfa zawsze podkreślają, iż ten sport to tak naprawdę gra z samym sobą, ucieczka od zgiełku dnia codziennego. Taka wizja golfa mnie przekonuję i myślę, że znalazła swoje odbicie w fotografiach Jacka Poremby. Znając jego wcześniejsze zdjęcia wiedzieliśmy, że jest to artysta, który zrozumie i podzieli tą wizję. Powstałe prace są tego dowodem”.

Jacek Poremba jest wykładowca w Pracowni Portretu na Europejskiej Akademii Fotografii. Profesjonalną karierę fotograficzną rozpoczął w 1990 roku. Od tamtej pory został autorem wielu portretów, plakatów teatralnych, sesji reklamowych oraz okładek płyt najwybitniejszych polskich wykonawców muzycznych. Współpracuje z najpopularniejszymi tytułami lifestyle’owymi w Polsce (Viva!, Pani, Uroda, Cosmopolitan).Jego współpraca z Volvo Masters Amateur to nowe doświadczenie, nawiązujące do fotograficznych reportaży z podróży po Polsce, Włoszech i Sudanie.

Materiały powiązane