Komunikaty prasowe

Fabryka Volvo Cars w Chengdu będzie zasilana wyłącznie energią ze źródeł odnawialnych

Obiekt w Chengdu, to największa fabryka Volvo Cars w Chinach. Nasza firma właśnie ogłosiła, że od teraz zakład będzie zasilany w stu procentach energią odnawialną. Po tej zmianie globalny udział energii odnawialnej do zasilania wszystkich fabryk Volvo Cars osiągnął poziom 80 %.

Stuprocentowy miks odnawialnej energii elektrycznej w Chengdu jest wynikiem nowo podpisanej umowy jej dostawę. Tym samym fabryka zmniejszy emisję CO2 o ponad 11 000 ton rocznie.

Jest to ostatni konkretny krok w kierunku ambicji Volvo Cars, aby produkcja do roku 2025 była neutralna dla klimatu, co stanowi część szerszego planu klimatycznego. Jego celem jest zmniejszenie całkowitego śladu węglowego przypadającego na samochód o 40 % w latach 2018-2025. Do 2040 roku Volvo Cars zamierza być firmą neutralną dla klimatu.

Nowa umowa na energię elektryczną jest również zgodna z szerszymi ambicjami w Chinach dotyczącymi ograniczenia emisji dwutlenku węgla z przemysłu i zmniejszenia śladu węglowego wynikającego z wytwarzania energii.

Do niedawna fabryka w Chengdu pozyskała już 70% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Nowa umowa dotyczy ostatnich 30%.

Zgodnie z nowym kontraktem około 65% energii elektrycznej pochodzi z elektrowni wodnych, a pozostała część pochodzi z energii słonecznej, wiatrowej i innych źródeł odnawialnych.

Naszą ambicją jest zmniejszenie naszego śladu węglowego poprzez konkretne działania. Zapewnienie dostaw całej energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych dla naszej największej fabryki w Chinach jest znaczącym kamieniem milowym i podkreśla nasze zaangażowanie w podejmowanie działań pro środowiskowych – powiedział Javier Varela, szef operacji przemysłowych i jakości

Volvo Cars nieustannie pracuje nad zmniejszeniem śladu węglowego swoich fabryk. Może się w tym obszarze pochwalić już kilkoma sukcesami. Wszystkie europejskie fabryki aut są zasilane energią ze źródeł odnawialnych od 2008 r. A zakład produkcyjny silników w Skövde w Szwecji jako pierwszy ramach firmy stał się całkowicie neutralny dla klimatu w 2018 r.

W fabryce w Gandawie w Belgii firma Volvo Cars zainstalowała 15 000 paneli słonecznych w 2018 r., Po raz pierwszy na dużą skalę wprowadzając energię słoneczną do globalnej sieci produkcyjnej.

Te i inne środki są częścią planu klimatycznego Volvo Cars uruchomionego pod koniec ubiegłego roku, jednego z najbardziej ambitnych w branży motoryzacyjnej. Centralnym punktem planu jest ambicja Volvo Cars, aby do 2025 r. Wygenerować 50%globalnej sprzedaży samochodów w pełni elektrycznych, a resztą hybrydy.

Volvo Cars nie zapomina, że całkowita emisja gazów cieplarnianych to nie tylko to, co wylatuje z rury wydechowej. Dlatego plan naszej firmy nie dotyczy tylko elektryfikacji napędów, ale także dąży do ograniczania emisji dwutlenku węgla w ramach całej działalności firmy, jej łańcucha dostaw oraz poprzez recykling i ponowne wykorzystanie materiałów.

Materiały powiązane