Komunikaty prasowe

Fabryka Volvo nagrodzona za najwyższą jakość

Fabryka, w której produkowane jest m.in. nowe Volvo XC90 – Torslanda w Szwecji została nagrodzona nagrodą Swedish Quality Award 2015. To prestiżowe wyróżnienie za najwyższą jakość w jakiej produkowane są samochody Volvo.

Znana na szwedzkim rynku nagroda przyznawana jest 24. rok z rzędu. Misją kapituły decydującej o wyróżnieniu jest nagrodzenie firm, które wykazały się systematyczną poprawą jakości swojej pracy oraz podkreślenie dobrych praktyk jako przykładów zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego.

Nagroda Swedish Quality Award 2015 to potwierdzenie ogromnej pracy jaką bezustannie wykonują ludzie w fabryce w Torslandzie. Każdy z nich może być dumny ze swojej pracy. Cały czas staramy się poprawiać jakość naszych produktów oraz zakładów, w których powstają. Dzięki temu w organizacji tworzy się pozytywny dialog, który katalizuje dalszy rozwój jakościowy – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

W 2015 fabryka w Torslandzie przeszła radykalną rozbudowę umożliwiającą pracę na 3 zmiany, aby sprostać popytowi na nowy model XC90. Obecnie w zakładzie trwa także produkcja modeli V60, V70, S80, XC70.

Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanej nagrody. To dowód, że mamy silny system produkcji oraz pracowników o wysokich umiejętnościach, którym nie brak pasji dla samochodów – podsumował dziękując Michael Gustavsson, kierownik fabryki Volvo Car Torslanda.

Oficjalne wręczenie nagrody nastąpi wiosną 2016 podczas ceremonii, na której obecny będzie Król Karol XVI Gustaw.

Materiały powiązane