Komunikaty prasowe

Finał największego na świecie turnieju golfowego dla amatorów Volvo Masters Amateur

Długo oczekiwany finał największego na świecie turnieju golfowego dla amatorów  – Volvo Masters Amateur  odbył się w dniach 26 – 29 paŸdziernika na polu golfowym Club de Golf Valderrama w Andaluzji. Polskę reprezentowali Elżbieta Panas i Michał Poniż, którzy zajęli  odpowiednio 43 i  54 miejsce. Zwycięzcą turnieju został Allen Mcgee z Kanady. Nagrody wręczył Fredrik Arp, Prezydent Volvo Car Corporation.

„Cieszymy się z udziału w turnieju” – mówią zgodnie Michał Poniż i Elżbieta Panas. Jak już wcześniej wspominali, światowy finał Volvo Masters Amateur jest dla nich przede wszystkim okazją do ciekawego spędzenia czasu i zmierzenia się z własnymi możliwościami.

„Jestem usatysfakcjonowana. Chciałam zagrać przynajmniej przyzwoicie. Osiągnąć wyniki, po których mogłabym powiedzieć, że zagrałam jak tylko mogłam najlepiej”  – mówi Elżbieta Panas, pierwsza kobieca reprezentantka Polski na turnieju Volvo Masters Amateur.

Turniej odbywał się w klubie  golfowym Club de Golf Valderrama położonym zaledwie kilka kilometrów od Gibraltaru, niedaleko Cadiz i Malagi. Valderama Golf zajmuje od 1989 roku niekwestionowaną pierwszą pozycje wśród ośrodków golfowych kontynentalnej Europy. To zaprojektowane w 1974 przez jednego z najbardziej znanych projektantów pól golfowych sir Roberta Trent Jonesa pole, jest wyzwaniem dla amatorów gry, z uwagi na istniejące na nim wyzwania i ograniczenia. Dobre uderzenia są nagradzane, błędy zaś sprowadzają zawodnikom dodatkowe utrudnienia.

„Program sponsorski Volvo Masters Amateur realizowany przez Volvo Auto Polska ma zadanie promować i edukować na temat gry w golfa, ukazywał jej zalety takie jak rodzinność, szacunek dla współzawodników i przyjemność, jaką oferuje, niezależnie od wieku i fizycznych możliwości grających” – mówi Mariusz Nycz, Communication Manager w Volvo Auto Polska – „Golf to sport dla każdego – z doświadczonymi zawodnikami wygrać mogą osoby stawiające swoje pierwsze kroki na polu golfowym. Muszę przyznać, iż obserwujemy coraz większe zainteresowanie realizowanym przez nas programem”.

W ramach Volvo Masters Amateur odbywają się między innymi pikniki golfowe popularyzujące tę grę wśród osób początkujących oraz Akademia Golfa, w której pod opieką profesjonalnych instruktorów można zgłębiać tajniki gry, poznać jej zasady i historię.  Zajęcia odbywają się w 10 klubach golfowych na terenie całego kraju.

Więcej informacji na temat projektu uzyskać można na stronie projektu www.volvomasters.pl.

Materiały powiązane