Komunikaty prasowe

Finał Volvo Masters Amateur już w najbliższą niedzielę

18 września br. na polu golfowym  Postołowo Golf Club koło Gdańska rozegrany zostanie finałowy turniej Volvo Masters Amateur. Jest to polska edycja jednego z najbardziej prestiżowych amatorskich turniejów golfowych na świecie. Zwycięzca niedzielnego Volvo Masters Amateur Polish Edition będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału w hiszpańskiej Andaluzji. Patronem cyklu turniejów  jest Polski Związek Golfa.

Na polu golfowym w Postołowie spotkają się najlepsi gracze, którzy zostali wyłonieni w turniejach Volvo Masters Amateur w Warszawie i Krakowie. 72 zawodników będzie walczyć o nagrodę główną turnieju, jaką jest udział w światowym finale VMA w Andaluzji. Najlepszy golfista poza przywilejem reprezentowania kraju podczas Word Final VMAw hiszpańskiej Vallderamie otrzyma zgodnie z golfową tradycją zieloną marynarkę – znak zwycięstwa.

Oprócz emocji sportowych organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji dla gości, którzy dopiero poznają świat golfa, m.in.: zajęcia z Akademii Golfa, prowadzone przez trenerów Volvo Masters Golf Academy; pokaz zawodowej gry golfistów pro – „Skin Game” oraz liczne inne atrakcje jak pokaz ręcznego zwijania cygar, połączony z ich degustacją, degustację markowej szkockiej whisky oraz win z czołowych francuskich winnic, odrobinę adrenaliny w salonie Casinos Poland, pokaz misternej kolekcji porcelany golfowej marki Villeroy&Boch. Dla gości turnieju koncert acapella da znana wokalistka jazzowa, Urszula Dudziak.

Polska edycja Volvo Masters Amateur rozpoczęła się 5 czerwca br. na polu w First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie koło Warszawy. W pierwszym turnieju eliminacyjnym wzięła udział rekordowa liczba graczy – ponad 120. Wśród nich znaleŸli się także znani polscy artyści – Wiktor Zborowski i Andrzej Strzelecki. W drugim turnieju eliminacyjnym w Krakowie do walki o udział w finale stanęło 100 golfistów amatorów, w tym dyrektor Teatru Starego, Mikołaj Grabowski. Poza turniejami idea gry w golfa promowana była poprzez  pikniki golfowe, które zorganizowane zostały w sześciu największych miastach
w Polsce. W imprezach z cyklu Volvo Masters Amateur wzięło udział ponad 1 300 osób, z czego większość z golfem zetknęła się po raz pierwszy.

Poza sportowymi emocjami bowiem Volvo Masters Amateur to także program, którego celem jest promocja i rozwój golfa w Polsce. W tym celu w skali ogólnokrajowej uruchomiona została Volvo Masters Golf Academy – oferująca swoim adeptom, wśród których znajdują się gracze o różnym stopniu zaawansowania – ambitny program szkoleniowy i opiekę najlepszych trenerów.  W pierwszym roku trwania programu w zajęciach Akademii Golfa organizowanych podczas turniejów i pikników udział wzięło łącznie ponad 800 osób! Część z nich już teraz może poszczycić się zdobyciem Zielonej Karty.

„Bardzo nas cieszy  duże zainteresowanie cyklem turniejów Volvo Masters Amateur wśród graczy. Ale nie mniej ważna jest dla nas popularność programu wśród osób, które wcześniej nie miały z golfem do czynienia. W przyszłych latach chcemy rozwijać Akademię Golfa i nadal aktywnie promować tę dyscyplinę sportu. Mamy nadzieje, że z roku na rok liczba golfistów w Polsce będzie rosnąć a Volvo Masters Amateur będzie, podobnie jak na Zachodzie, najbardziej rozpoznawalną marką w świecie golfa ”, powiedział Mariusz Nycz, Communications Manager, Volvo Auto Polska.

Volvo Masters Amateur to jeden z największych na świecie turniejów dla amatorów. Polska edycja VMA rozgrywana jest według Zasad Golfa R&A i reguł lokalnych poszczególnych klubów. Wyniki liczone są według formuły Stableford.. Volvo Masters Amateur organizowany jest w ponad 20 krajach i przyciąga każdego roku ponad 70 000 zawodników. 72 z nich, wyłonionych w turniejach organizowanych w poszczególnych krajach na terenie Europy i Azji, spotka się w paŸdzierniku w hiszpańskiej Andaluzji, aby walczyć o tytuł najlepszego z najlepszych.

Do projektu dedykowany został również specjalny serwis internetowy: www.volvomasters.pl, będący głównym Ÿródłem informacji o turnieju. Serwis stanowi także kompleksowe kompendium wiedzy na temat golfa i historii Volvo Masters Amateur na świecie. Dla internautów bliżej zainteresowanych golfem stworzono specjalną sekcję, w której za pośrednictwem poczty internetowej, można zadać pytanie ekspertom Volvo Masters Golf Academy. Dotychczas stronę odwiedziło ponad 8 000 unikalnych użytkowników.

Materiały powiązane