Komunikaty prasowe

Finał Volvo Triathlon Series i MTB Marathon – Volvo V40 dla jednego z uczestników

Zarówno sezon rowerowy jak i triathlonowy powoli dobiegają końca. Za nami  ostatnie zawody Volvo Triathlon Series oraz Volvo MTB Marathon. Z tej okazji już 18 października w salonie Volvo Wadowscy odbędzie się finał tych wydarzeń, w trakcie którego wręczona zostanie nagroda główna – Volvo V40. 

Volvo to marka tworzona od lat z pasją i poświęceniem. Zdając sobie sprawę z tego, że do osiągnięcia sukcesu niezbędna jest determinacja i oddanie, szwedzki koncern już po raz kolejny zaoferował niebywałe sportowe emocje, sponsorując Volvo Triathlon Series oraz Volvo MTB Marathon. W tym roku we wszystkich czterech zawodach triatlonowych wzięło udział aż 2567 zawodników, czyli o ponad 140 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Natomiast w 6 zawodach rowerowych MTB w sezonie 2014 wystąpiło 2624 kolarzy górskich.

18 października o godz. 12.00 w salonie Volvo Wadowscy w Gaju koło Krakowa odbędzie się zakończenie rowerowo-triathlonowego sezonu. Będzie to świetna okazja do podzielenia się wrażeniami z minionych wydarzeń sportowych i wymiany opinii na ich temat. Jak co roku na miejscu pojawią się również goście specjalni, tym razem będą to gwiazdy polskiego kolarstwa: Sylwester Szmyd, Tomasz Marczyński, Przemysław Niemiec oraz Michał Gołaś.

Najważniejszym punktem imprezy będzie jednak konkurs, w którym nagrodą główną jest Volvo V40. Szansę na zdobycie tego auta będzie miał każdy, kto w tym sezonie przynajmniej dwa razy wystartował w Volvo MTB Marathon lub zaliczył choć jeden start w Volvo Triathlon Series. Do wzięciu udziału w konkursie niezbędna jest również obecność w siedzibie Volvo Wadowscy w trakcie losowania oraz wypełnienie specjalnego formularza. W ubiegłym roku, szczęśliwcem okazał się Adam Greczyło, uczestnik wszystkich trzech zawodów Volvo Triathlon Series 2013.

W trakcie imprezy prezentowany będzie również inny samochód, który łączy w sobie sportowego ducha z dbałością o środowisko naturalne – Volvo V60 Plug-In Hybrid. Jest to pierwszy hybrydowy Diesel plug-in, który może również pracować w pełni elektrycznym trybie. Samochód ten nie tylko osiąga prędkość 230 km/h, ale również jest w stanie przejechać nawet 50 km na jednym doładowaniu, nie generując żadnej emisji spalin.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w którym do wygrania jest Volvo V40, znajdują się w regulaminie. Konkurs zostanie przeprowadzony 18 października 2014 r. w siedzibie firmy Volvo Wadowscy przy ul. Myślenicka 7 w Gaju koło Krakowa. Zapraszamy i prosimy o potwierdzenie udziału w finałowym konkursie wysyłając do dnia 15.10.2014 informację o treści „tak” na adres: info@MTBmarathon.com.

Wspieranie sportu jest jednym z elementów strategii Volvo Auto Polska. Firma aktywnie angażuje się w działalność sportową poprzez sponsorowanie takich imprez jak Maraton Warszawski czy Poznań Maraton. Wraz z Polskim Związkiem Żeglarskim Volvo Polska stworzyło także projekt Volvo Youth Sailing Team Poland wspierający młodych polskich żeglarzy. Oprócz tego szwedzka marka współpracuje  m.in. z klubem piłkarskim Wisła Kraków.

Materiały powiązane