Komunikaty prasowe

Fleet Derby 2013 – Volvo zdobywa dwie kolejne nagrody flotowe

Fleet Derby 2013 to już druga nagroda flotowa, jaką w tym roku zdobył najnowszy model Volvo V40 Cross Country. Tym razem uterenowiony kompakt wygrał w kategorii „Najlepszy flotowy mały SUV i Crossover”. W tym samym konkursie, wybrano „Osobowość flotową” roku. Został nią Ryszard Zdanowski – Fleet Sales Manager z Volvo Auto Polska.

Fleet Derby to konkurs, w którym decydujący głos mają jurorzy bezpośrednio związani ze środowiskiem flotowym. Są to zarządcy flot, przedstawiciele sprzedaży flotowej i menedżerowie firm. Uzupełnieniem ich wskazań jest głosowanie, które jednak ma mniejszy wpływ na wyłonienie zwycięzców niż wybór jurorów.

Nominowane do konkursu samochody były oceniane pod kątem potrzeb firm. Oprócz ogólnej oceny pojazdu, jurorzy zwracali uwagę także na cechy użytkowe, warunki gwarancji, czy wartość rezydualną. Wyróżnienie V40 Cross Country jest tym ważniejsze, że marka Volvo znaczną część swojej sprzedaży kieruje do flot. Wagę zakupów flotowych najlepiej podkreśla fakt, że w ostatnich latach firmy kupiły więcej samochodów, niż klienci indywidualni.

V40 Cross Country wypełnia lukę pomiędzy samochodami kompaktowymi, a małymi SUV-ami. Jego rozmiary sprawiają, że w zatłoczonej przestrzeni miejskiej ten samochód porusza się z dużą łatwością, a znalezienie wystarczająco dużego miejsca parkingowego nie jest niczym nadzwyczajnym. Jednocześnie delikatnie podniesione zawieszenie i opcjonalny napęd na cztery koła sprawia, że samochód nie boi się dziur, kolein, wysokich krawężników, czy jazdy po nieutwardzonych drogach. Kierowca ma do dyspozycji wnętrze wykończone materiałami wysokiej jakości, w typowej dla Szwedów, eleganckiej, minimalistycznej stylizacji. Poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów wykracza daleko poza obecnie oferowane standardy. Klatka karoserii wykonana ze stali borowej i inne rozwiązania bezpieczeństwa sprawiły, że samochód otrzymał najwyższe noty w historii testów zderzeniowych Euro NCAP.

„Osobowość flotowa” roku 2013

Każda marka nie mogłaby istnieć bez osób odpowiedzialnych za kanał sprzedaży flotowej. Dlatego miesięcznik Fleet wraz z zespołem polskich ekspertów flotowych już po raz kolejny wskazał „Osobowość flotową” roku. Tym razem tym tytułem uhonorowano Ryszarda Zdanowskiego – Fleet Sales Managera, od kilkunastu lat związanego z Volvo Auto Polska. Ta nagroda jest jednocześnie wyrazem zaufania i szacunku wobec wyróżnionej osoby. W imieniu Volvo Auto Polska pragniemy za nie gorąco podziękować.

Materiały powiązane