Komunikaty prasowe

Fore! Ruszyła trzecia edycja Volvo Masters Amateur

26 maja  br. na jednym z najpiękniejszych pól golfowych w Polsce – Rosa Private Golf Club położonym nieopodal Częstochowy rozegrany został pierwszy turniej eliminacyjny tegorocznej edycji Volvo Masters Amateur. Rozgrywki golfowe komentował jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w Polsce – Maciej Kurzajewski. Uczestnicy turnieju mieli również okazję spotkać się z pasjonatem motoryzacji  – znanym dziennikarzem Włodzimierzem Zientarskim.

Volvo Masters Amateur jest jednym z największych i jednocześnie najbardziej prestiżowych amatorskich rozgrywek golfowych na świecie. Co roku bierze w nim udział ponad 70 000 zawodników reprezentujących 20 państw z dwóch kontynentów: Europy i Azji. Polacy już po raz trzeci będą reprezentować nasz kraj podczas światowego finału Hiszpanii.

Sobotni turniej eliminacyjny rozpoczął jego trzecią edycję w Polsce. Tak jak w ubiegłym roku w rozgrywkach biorą udział zarówno kobiety jak i mężczyźni.
Najlepszymi golfistami w turnieju okazali się panowie: Piotr Malesa, który uzyskał wynik STB netto 38. Drugie miejsce zajął  Karol Moczarski z wynikiem 37 punktów, trzecie Piotr Roberek z wynikiem 37 punktów. Wśród Pań najlepsza okazała się zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji VMA – Elżbieta Panas z wynikiem STB netto 31 uderzeń. Drugie miejsce Brygida Morańska osiągając  25 punktów, trzecie miejsce Bogumiła Radzyniak z wynikiem 25 punktów. W klasyfikacji juniorów najlepszy wynik – 27 STB netto osiągnął Damian Gałęza.  W tym roku Volvo jako marka wywodząca się ze Szwecji dużą uwagę poświeci promocji skandynawskiego a więc rodzinnego stylu gry. Volvo zamierza walczyć ze stereotypami funkcjonującymi wokół tej dyscypliny sportowej i pokazać, że golf jest rozrywką dla całej rodziny.

„Wyobrażenie golfa jako sportu przeznaczonego dla bardzo wąskiego i ograniczonego grona odbiorców – najczęściej mężczyzn – jest błędne. Myślę, że wynika ono z małej popularności golfa w naszym kraju” – mówi Mariusz Nycz, Communications Manager w Volvo Auto Polska – „W Polsce nie ma tradycji gry w golfa, jesteśmy związani z innymi sportami – piłką nożna, siatkówką, tenisem, skokami narciarskimi. Na północy Europy jest inaczej. Tam gra się w golfa dużo więcej i częściej, a spędzanie dnia z rodziną i przyjaciółmi na polu golfowym jest jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu”.

W tym roku zorganizowana została akademia golfa dla dzieci. Lekcje gry prowadzone będą na wszystkich piknikach golfowych realizowanych w czasie tegorocznej edycji Volvo Masters Amateur.

Kolejną nowością tegorocznego projektu jest pierwszy w Polsce golfowy film szkoleniowy. Zrealizowany w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej) dostępny jest bezpłatnie na stronie internetowej projektu www.volvomasters.pl

Platformą kontaktu z golfem w ramach Volvo Masters Amateur będą jak co roku  rodzinne pikniki golfowe, podczas których odbywają się pokazowe lekcje w ramach Akademii. Pikniki mają charakter komplementarny do turniejów. Odbywać się będą w wybranych miastach Polski, w których znajdują się Autoryzowane Salony Dealerskie Volvo.

Patronat medialny nad turniejem objęli: Forbes, Golf & Life, oraz TOK FM.

Materiały powiązane