Komunikaty prasowe

Hybrydowe Volvo nagrodzone w plebiscycie Fleet Derby 2014

Volvo V60 Plug-in hybrid zostało okrzyknięte najlepszym samochodem przyjaznym środowisku w trzeciej edycji największego w Polsce testu i plebiscytu flotowego – Fleet Derby 2014.

Tegoroczna edycja Fleet Derby zgromadziła kilkuset ekspertów z zakresu flot samochodowych, którzy oceniali ponad sto samochodów. Na terenie warszawskiego Autodromu Automobilklubu Polskiego,  pod okiem fleet managerów, ekspertów Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz dziennikarzy i specjalistów, przetestowane zostały samochody walczące w 16 kategoriach – od najmniejszych aut miejskich, przez luksusowe limuzyny, aż po pojazdy dostawcze.

Samochody poddano próbom mającym na celu ocenę m.in. dynamiki, stabilności i jakości wykończenia wnętrza, a w przypadku aut użytkowych również łatwości manewrowania czy zagospodarowania przestrzeni. Wszystkie kryteria oceniane były pod kątem potrzeb i oczekiwań firm.

Ekologicznie, ale bez kompromisów  

W kategorii ”Samochody Przyjazne Środowisku” zwycięski tytuł otrzymało Volvo V60 Plug-in hybrid. Wyróżnienie to jest tym cenniejsze, że jeszcze nigdy w historii Fleet Derby w tej kategorii pojazdów nie zgłoszono tak wielu aut.

Hybrydowe V60 wykorzystuje 5-cylindorwy silnik Diesla napędzający przednie koła oraz silnik elektryczny przekazujący napęd na tylną oś. Łączna moc takiego układu to 285 KM i 640 Nm. W zależności od wybranego trybu możliwa jest jazda z wykorzystaniem wyłącznie napędu elektrycznego w trybie Pure, napędu elektrycznego wspomaganego silnikiem spalinowym w trybie Hybrid lub pełnej mocy obu jednostek przekazywanej na wszystkie koła w trybie Power. V60 Plug-in Hybrid umożliwia ładowanie ze standardowego gniazdka.

Volvo V60 Plug-in Hybrid łączy w sobie dwa światy. Pierwszy z nich to świat czystej energii. Pojazd może przebyć na samym prądzie nawet 50 km z prędkością do 120 km/h. Pierwsze 100 km można pokonać osiągając spalanie średnie na poziomie 1,8 l. Drugie oblicze auta ukazuje się po wybraniu trybu Power. Wtedy ekologiczne auto przeradza się w auto sportowe, które setkę osiąga w ok. 6 sekund. Jak przystało na Volvo, jest to  najbezpieczniejsza hybryda na świecie.

Hybrydowe Volvo zawiera w sobie ważne cechy naszej marki – jest komfortowe i bezpieczne. To auto, w którym troska o środowisko nie wymaga żadnych wyrzeczeń. Cieszymy się, że również jurorzy Fleet Derby 2014 docenili nasz najnowszy model, a zwycięstwo w kategorii ”Samochody Przyjazne Środowisku” to dla nas wyraz uznania ze strony klientów biznesowych – mówi Ryszard Zdanowski, sales fleet manager Volvo Auto Polska.

Materiały powiązane