Komunikaty prasowe

I wszystko jasne! Volvo EX90 z nowoczesnym oświetleniem o barwie światła słonecznego

Czasem poranki bywają naprawdę trudne. Gdy po nierównej walce z uporczywym alarmem w końcu wstajesz, wszystko wokół zachęca Cię by znowu iść spać. Cisza niezmącona nawet ćwierkaniem ptaków, a niebo jest równie ciemne, jak wypita przed chwilą kawa. Ale gdy wsiadasz do samochodu następuje miła odmiana. Z kabiny sączy się piękne światło słoneczne. No prawie słoneczne. To nowy zestaw 72 diod SunLike w kabinie Volvo EX90. Dlaczego to rozwiązanie zasługuje na oddzielną informację prasową? Zajrzyj z nami do kabiny naszego najnowszego
SUV-a.

Volvo Cars skupia się na takich detalach, do których inni producenci często nie przywiązują dużej wagi. Wygodne fotele, czy jeden z najlepszych na rynku systemów oczyszczania powietrza trafiającego do kabiny to niektóre przykłady. A teraz czas na kolejną niespodziankę. Na światło. Delikatne, o naturalnej barwie, która wprowadza w kabinie unikalną atmosferę.

Oświetlenie kabiny jest ważniejsze niż się wydaje. Pozwala odpocząć oczom, ale także poprawia nam nastrój. Szczególnie, gdy barwa światła jest zbliżona do światła dziennego, a dbają o to diody SunLike dostarczone przez firmę Seoul Semiconductor. Oprócz naturalnej barwy mają jeszcze jedną zaletę – nie migoczą. Początkowo robiły furorę w sklepach odzieżowych. Pozwalały na doskonałe odwzorowanie barw ubrań. Za sprawą Volvo Cars nareszcie trafiły do branży motoryzacyjnej, gdzie dotąd były nieznane. Jeśli dodamy do tego panoramiczny dach i przestrzenną kabinę, to uzyskamy receptę na przyjemną atmosferę wewnątrz auta w trakcie podróży.

Światło emitowane przez diody SunLike LED podkreśla kształty, kolory i fakturę materiałów, którymi wykończona jest kabina Volvo EX90 — mówi Dan Fidgett, szef działu Color & Materials. Światło dodatkowo ozdabia nasze drewniane detale kabiny i inne naturalne materiały, którymi wykończone jest wnętrze auta. Światło jest jednym z kluczowych elementów naszego skandynawskiego stylu projektowania.

Przemysłowa kariera diod SunLike zaczęła się kilka lat temu. Można je było najpierw zobaczyć w muzeach, sklepach, szpitalach, mieszkaniach. Stosuje się je także w ogrodnictwie. A teraz za sprawą modeli Volvo EX90 i Polestar 3 trafiają do branży samochodowej. W kabinie EX90 zastosowano łącznie 72 takie diody. Znajdziemy je na podsufitce, przy podłodze, w kieszeniach drzwi, a nawet w bagażniku.

Dobre samopoczucie naszych klientów jest zawsze głównym celem przy projektowaniu wnętrz w Volvo Cars. Użycie diod SunLike we wnętrzu Volvo EX90 to kolejny krok, aby nasi klienci otrzymali najwyższy dostępny komfort w segmencie premium — mówi Dan Fidgett.

Diody SunLike nie tylko poprawiają wrażenia estetyczne, ale też mniej męczą wzrok. Tłumienie niebieskiego światła i brak migotania ogranicza również ryzyko występowania bólu głowy.

Aby dowiedzieć się więcej o inspiracji i kreatywnym podejściu naszych projektantów:

https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/media/videos/309926/lighten-up-latest-technology-deliver-near-sunlight-lighting-in-the-new-volvo-ex90-8

Materiały powiązane