Komunikaty prasowe

Integracja Volvo Cars App z plugsurfingiem – ładowanie proste jak nigdy wcześniej

Od ponad wieku kierowcy na całym świecie są przyzwyczajeni do wjeżdżania na stację benzynową, sprawdzania stawki za wybrane paliwo, tankowania i kontynuowania podróży. Volvo Cars chce być producentem w pełni elektrycznych samochodów do 2030 r., uważając, że ładowanie i płacenie za ładowanie powinno być równie łatwe i wygodne, jeśli konsumenci mają powszechnie przekonać się do elektryków. Właśnie dlatego Volvo Cars zintegruje opcje ładowania i płatności w swojej aplikacji Volvo Cars App.

Dzięki aplikacji Volvo Cars kierowcy elektrycznych aut tej marki mogą znaleźć tysiące publicznych stacji ładowania na całym świecie różnych operatorów, na bieżąco śledzić ich dostępność, zapłacić za sesję ładowania za pośrednictwem jednego interfejsu. Ładowanie całkowicie elektrycznego samochodu Volvo nigdy nie było prostsze.

„Wielu z nas zna frustrację związaną z koniecznością korzystania z różnych aplikacji i posiadania wielu kart różnych operatorów ładowania” – powiedział Olivier Loedel, szef Electrification Ecosystem w Volvo Cars. „Naszym celem było ułatwienie życia naszym klientom i usunięcie jednej z głównych barier dla klientów w przejściu na samochód elektryczny. Dzięki aplikacji Volvo Cars stworzymy jedną cyfrową platformę ładowania”.

W Chinach Volvo Cars podpisało niedawno umowy z trzema wiodącymi operatorami punktów ładowania w tym kraju, Star Charge, State Grid i TELD, którzy łącznie obsługują ponad 75 procent wszystkich publicznych punktów ładowania w tym ogromnym kraju. Klienci mogą znaleźć ładowarkę, rozpocząć ładowanie, skanując kod QR i zapłacić bezpośrednio w aplikacji Volvo Cars, za pośrednictwem wiodących usług płatniczych, w tym WeChat Pay i Alipay, a także za pomocą V Point.

W Europie kierowcy Volvo mogą wybierać spośród ponad 270 000 punktów ładowania dzięki integracji Plugsurfing z aplikacją Volvo Car, która umożliwia transgraniczny dostęp do ładowania na całym kontynencie.

W Stanach Zjednoczonych nowa aplikacja Volvo Cars ma zostać udostępniona przed końcem roku. Został zaprojektowany w oparciu o cieszącą się już powodzeniem aplikację samochodową ChargePoint dla amerykańskich klientów Volvo Recharge, która pozwala im wyszukiwać, nawigować i płacić za ładowanie w jednym z ponad 25 000 punktów.

Od roku modelowego 2023 w pełni elektryczne samochody Volvo w Stanach Zjednoczonych będą oferowane z bezpłatną, trzyletnią przepustką szybkiego ładowania 250 kWh DC z Electrify America, a także z kolejnym 12-miesięcznym członkostwem w Electrify America Pass+.

Na początku tego roku Volvo Cars USA ogłosiło również współpracę ze Starbucks w USA, gdzie zainstaluje aż 60 szybkich ładowarek od Volvo. ChargePoints znajdą się przy kawiarniach Starbucks. Znajdą się one na trasie o długości 1350 mil z okolic Denver do siedziby Starbucks w Seattle. Plany obejmują miejsce ładowania co około 100 mil, w zasięgu akumulatorów modeli elektrycznych Volvo Cars.

Wprowadzając coraz więcej samochodów wyłącznie elektrycznych i stale ulepszając doświadczenia związane z posiadaniem i ładowaniem, Volvo Cars, wraz z lokalnymi partnerami, inwestuje również w publiczne sieci ładowania w obszarach o strategicznym znaczeniu w całej Europie.

W ostatnich miesiącach Volvo Cars ujawniło inwestycje w punkty szybkiego ładowania marki Powerstop w różnych krajach, w tym w Polsce, Włoszech i Belgii. Ponadto w Hiszpanii marka współpracuje z państwową firmą Iberdrola nad punktami ładowania u sprzedawców Volvo Cars. Inwestując w ogólnodostępne ładowarki

publiczne ładowanie u sprzedawców detalicznych i wzdłuż dróg podmiejskich, Volvo Cars zwiększa dostępność infrastruktury ładowania w Europie, która jest dostępna zarówno dla klientów Volvo, jak i klientów innych producentów.

Tymczasem ma wiele umów preferencyjnych w zakresie cen. Dzięki Plugsurfing kierowcy elektrycznych samochodów Volvo korzystają ze specjalnych stawek przez pierwsze 12 miesięcy podczas ładowania na stacjach IONITY w całej Europie. W Szwecji i Norwegii Volvo Cars połączyło siły z operatorem pobierania opłat MER, aby zaoferować preferencyjne stawki w tych krajach. W Chinach właściciele w pełni elektrycznych samochodów Volvo mają bezpłatny dostęp do ładowania AC i DC u trzech największych publicznych operatorów ładowania w kraju: Star Charge, State Grid i TELD.

Materiały powiązane