Komunikaty prasowe

Jak bezpiecznie podróżować samochodem z psem – poradnik Volvo

Przed nami długi weekend. Wielu z nas wyruszy w podróż z całą rodziną, włączając czworonożnych pupili. Jeśli pojedziecie Volvo, zrobicie to w pełni bezpiecznie. Firma Volvo Cars stworzyła bowiem specjalne akcesoria odpowiadające na ich potrzeby. Dodatkowo Volvo opracowało poradnik dla kierowców zawierający zasady bezpiecznego podróżowania z psem.

Udogodnienia wprowadzone przez Volvo dla czworonożnych członków rodziny

– Wszystkie Volvo posiadają wystarczającą ilość miejsca zarówno dla psa, jak i bagażu, bez względu na to, czy wybieramy się na plażę czy na grilla. Oferują łatwy dostęp do wnętrza samochodu. Psy – małe i duże – mogą szybko wskoczyć do Volvo.
– Modele Volvo V50, XC60, V70, XC70 oraz XC90 oferują szeroką gamę akcesoriów ułatwiających podróże psom i ich właścicielom podczas wspólnej wycieczki samochodem.

1) Praktyczna ochronna krata umieszczona pomiędzy miejscem dla pasażerów i bagażnikiem, dzięki której pies, podczas podróży w bagażniku samochodu kombi jest całkowicie bezpieczny.
2) Œcianka dzieląca bagażnik wzdłuż na dwie części. Jedna część przeznaczona jest dla psa, a druga – na bagaż. Jest to praktyczne, gdy przewozimy zakupy lub inny bagaż, do którego nie powinny mieć dostępu zwierzęta. Aby zainstalować ściankę, konieczna jest również instalacja ochronnej kraty.
3) Rolety zasłaniające okno tylne i okna boczne. Zapewniają one maksymalną ochronę przed wysoką temperaturą i drażniącym psa słońcem (niezależnie od tego, nie można psa zostawiać w samochodzie latem, ponieważ wnętrze auta nagrzewa się bardzo szybko).
4) Mata bagażnika wykonana z wytrzymałego i odpornego na zabrudzenia winylu. Mata pokrywa podłogę, panele boczne i oparcia tylnych foteli, chroniąc wnętrze samochodu, gdy zwierzak jest mokry lub brudny.
5) Praktyczne pojemnik na bagaż wykonane z formowanego wtryskowo plastiku, który chroni także wnętrze samochodu przed brudnymi łapami twojego zwierzaka. Łatwe do utrzymania w czystości. (Dostępne we wszystkich powyższych modelach oprócz Volvo XC90).

Kolekcja psich akcesoriów dostępna w salonach Volvo

Firma Volvo Cars stworzyła również linię akcesoriów przeznaczonych dla psów, dzięki którym każda podróż samochodem jest teraz dla nich znacznie wygodniejsza. Produkty te obejmują ręczniki, koce, szaliki i miski na wodę, smycze itp. Wszystkie dostępne są w autoryzowanych salonach Volvo. „Jeszcze przed wypuszczeniem na rynek modeli Volvo V70 i XC70 chcieliśmy stworzyć produkty współgrające z naszymi samochodami, a jednocześnie spełniające potrzeby naszych klientów. Wiemy, że to ludzie prowadzący aktywne życie rodzinne. Naturalną rzeczą było zatem stworzenie „psiej” kolekcji utrzymanej w odpowiednio żartobliwym tonie. Akcesoria dla psów to zupełnie nowy obszar w branży motoryzacyjnej, co wyjaśnia niezwykle pozytywną reakcję na nasze produkty – mówi Yvonne Hall Tobiasson, szef działu akcesoriów w firmie Volvo Cars.

Poradnik Volvo dla kierowców  –  na co należy zwracać podczas podróży samochodem z psem

Dzięki wyposażeniu samochodu w odpowiednie akcesoria, właściciel psa może zapewnić mu właściwą wygodę. Większość psów lubi jeŸdzić autem. Zabierając je w podróż powinniśmy wziąć pod uwagę szereg istotnych kwestii:
– Należy zatrzymywać się w regularnych odstępach czasu na spacery.
– Zwierzak powinien mieć zapewniony dostęp do wody (nie możemy zapominać o przerwach w podróży na napojenie pupila).
– Należy sprawdzić, czy tylna klapa samochodu jest dobrze zamknięta. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zapewnia psu bezpieczeństwo podczas podróży eliminując ryzyko otwarcia klapy.
– Dobrym pomysłem jest oduczenie psa wyskakiwania z samochodu, za wyjątkiem wyraŸnego polecenia właściciela.
– Psa nie można zostawiać zamkniętego w samochodzie, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy samochody bardzo szybko się nagrzewają.
– Niektóre psy mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną. Jeśli poświęcimy wystarczająco dużo czasu, większość psów można wytresować tak, aby zapobiec temu problemowi. Jedna ze sztuczek to dać psu kość do gryzienia. W przypadku psów szczególnie wrażliwych na chorobę lokomocyjną można również poprosić weterynarza o odpowiednie lekarstwa.

Materiały powiązane