Komunikaty prasowe

Kawa i… samochody – Volvo Concept Store w Opolu

W opolskiej galerii handlowej Solaris Center już 24 kwietnia  Volvo otworzy swój pierwszy punkt sprzedaży w całkowicie nowej formule. Nie jest to tradycyjny salon samochodowy, lecz raczej miejsce ekspozycyjne połączone z kawiarnią w szwedzkim stylu. W Volvo Concept Store można nie tylko napić się espresso, czy latte, ale także przejechać się wymarzonym modelem auta i je kupić.

Volvo rozszerzyło swoją sieć 25 autoryzowanych punktów sprzedaży o jeden dodatkowy punkt ekspozycyjny, należący do autoryzowanego dealera marki – Inter-Car II.

To zupełnie nowa formuła sprzedaży aut, ponieważ większość importerów w branży motoryzacyjnej sprzedaje auta niemal wyłącznie w tradycyjnych salonach. Dla nas także te salony odgrywają główną rolę, jednak część klientów jest gotowa na nowocześniejsze kanały dystrybucji. Postanowiliśmy otworzyć miejsce, w którym będzie można napić się kawy, spróbować szwedzkich ciastek, poczytać gazetę, a przy okazji zapoznać z naszymi nowymi modelami i je kupić. Formuła Volvo Concept Store idealnie wpisuje się w klimat, który tworzy nasz najnowszy model – XC90 – mówi Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Car Poland.

Wielu potencjalnych klientów samochodów segmentu premium to ludzie zajęci, którzy mają niewiele czasu. Volvo Car Poland uznało, że umiejscowienie salonu ekspozycyjnego w centrum handlowym, jest dla nich bardzo wygodnym rozwiązaniem. Na parkingu centrum handlowego znajdują się samochody demonstracyjne, którymi można odbyć jazdę próbną.

W punkcie ekspozycyjnym prowadzona jest sprzedaż, ale nie ma serwisu. Aby stworzyć nabywcy pełen komfort użytkowania auta, gdy nadejdzie czas na wykonanie przeglądu okresowego, pracownik firmy Inter-Car pojawi się w wyznaczonym przez klienta miejscu, zabierze jego samochód do serwisu i w ten sam sposób go zwróci. Na czas dokonywania tej czynności, klient otrzyma auto zastępcze. Zupełnie nowa jakość obsługi klientów to kolejny powód aby spędzić kilka chwil w salonie Volvo.

O Solaris Center

Galeria Solaris Center zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta Opola, przy Placu Kopernika 16. Charakteryzuje się unikalną architekturą, łączącą walory nowoczesnej przestrzeni miejskiej z otaczającymi elementami i formami architektury. Przez cały tydzień klienci mają do dyspozycji blisko 100 salonów, sklepów, restauracji oraz punktów usługowych, z których bogatej oferty handlowej każdy odnajdzie coś dla siebie. Piętrowy parking posiada 390 miejsc, a pierwsza godzina parkowania jest bezpłatna. Solaris jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00, natomiast w niedzielę od 10:00 do 20:00.

Materiały powiązane