Komunikaty prasowe

Kiprotich Kirui wygrał 15. Poznań Maraton a Polak zdobył Volvo V40 Cross Country

15. Poznań Maraton już za nami. Zwycięzcą został Kiprotich Kirui, który pokonał dystans 42 195 metrów w czasie 02:13:28. Szczęśliwcem, który wylosował nagrodę główną w postaci Volvo V40 Cross Country okazał się natomiast pan Wojciech z Wojnicza.

W niedzielę Poznań ogarnęła prawdziwa maratońska gorączka. Zarówno zawodnicy, jak i kibice z niecierpliwością wyczekiwali momentu, w którym ponad 6400 biegaczy wyruszy z linii startu. Tegoroczna trasa była bardzo efektowna, szczególnie dla widzów, którzy mogli obserwować bieg, m.in. z trybun stadionu, na którym na co dzień występują piłkarze Lecha Poznań. Do mety najszybciej dobiegł Kenijczyk Kiprotich Kirui z czasem 02:13:28. 2 minuty i 12 sekund później bieg ukończył Polak Emil Dobrowolski. Wśród kobiet triumfowała Kenijka Irene Chepkirui Makori, a pozostałe miejsca na kobiecym podium zajęły Polki – Agnieszka Mierzejewska oraz Arleta Meloch.

Każdy zawodnik, który ukończył maraton mógł wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną było Volvo V40 Cross Country. Szczęśliwcem, którego kupon wylosował Prezydent Poznania Ryszard Grobelny okazał się pan Wojciech z Wojnicza, który ukończył bieg ze świetnym czasem 03:14:21. Co ciekawe, nie mógł być on obecny w trakcie losowania, ponieważ zmagał się z zepsutym samochodem. Dzięki wygranej pan Wojciech będzie mógł cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem, które gwarantuje Volvo. V40 Cross Country to kompaktowy hatchback, który doskonale sprawdza się zarówno w trudnych warunkach, jak i w codziennej miejskiej jeździe. Tym samochodem z pewnością można dojechać na niejeden maraton na świecie, co więcej V40 Cross Country zapewni również pewny i bezpieczny powrót do domu.

Wspieranie sportu jest jednym z elementów strategii Volvo Auto Polska. Firma angażuje się w działalność sportową poprzez wspieranie takich imprez jak Maraton Warszawski, Maraton Poznański, MTB Marathon czy Volvo Triathlon Series. Wraz z Polskim Związkiem Żeglarskim Volvo Polska stworzyło także projekt Volvo Youth Sailing Team Poland wspierający młodych polskich żeglarzy. Volvo sponsoruje również regaty dookoła świata Volvo Ocean Race, które wystartowały 11 października z Alicante.

Więcej na temat Maratonu w Poznaniu na stronie: www.marathon.poznan.pl.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F02yHB7-7MQ&feature=youtu.be[/youtube]

Materiały powiązane