Komunikaty prasowe

Klasyczne Volvo podczas wystawy Auto Nostalgia

W najbliższy weekend rozpoczyna się kolejna edycja warszawskiej Auto Nostalgii. Volvo pokaże tam sześć zabytkowych modeli oraz współczesny V90 Cross Country.

Wśród klasyków nie zabraknie modelu P1800, Amazona, PV544 i 144. Będzie też kawa i cynamonowe ciasteczka – zatem coś dla duszy i coś dla ciała.

Stałym bywalcem Auto Nostalgii jest czerwone coupe – P1800S z 1966 roku należące do Volvo Car Poland. Samochód przeszedł pełną odbudowę około 10 lat temu, a do naszego kraju trafił z Arizony. Auto wyposażone jest w silnik B18 z dwoma gaźnikami o mocy nieco ponad 110 KM. To wersja z ostatniego rocznika, w którym chromowane listwy biegną od przednich aż do tylnych lamp. W tym egzemplarzu uwagę zwraca piękny, drewniany wieniec kierownicy. Nie jest oryginalny, ale bardzo pasuje do tego samochodu.

Obok coupe stanie jeszcze rzadsza odmiana P1800 – wersja ES. Ten shooting brake to dzieło Jana Wilsgaarda, który znacznie przerobił bazową wersję P1800.

Na stoisku znajdzie się także PV544 o charakterystycznej, garbatej linii oraz kanciaste 144. Każde z tych aut było wielkim sukcesem sprzedażowym. Do tego będą dwa modele Amazon, w tym wersja kombi.

 

Do zobaczenia!

Materiały powiązane