Komunikaty prasowe

Krzysztof Hołowczyc z małżonką odebrał kluczyki do nowego Volvo XC90.

Najbardziej znany polski kierowca rajdowy – Krzysztof Hołowczyc – w ubiegły piątek z żoną odebrał kluczyki Volvo XC90 D5 AWD R-Design. Volvo XC90 będzie najbardziej uniwersalnym i wszechstronnym autem w garażu Pana Krzysztofa, w którym parkuje już kilka aut sportowych i wyczynowych.

Motoryzacja to życiowa pasja Krzysztofa Hołowczyca. Ten doświadczony zawodnik zaczynał swoją zawodniczą karierę w zespole fabrycznym FSO, by w latach dziewięćdziesiątych startować w samochodach rajdowych, które dziś uznawane są za kultowe. Ma na swoim koncie trzy mistrzostwa Polski (1995, 1996, 1999) oraz mistrzostwo Europy (1997), Puchar Świata samochodów terenowych i Puchar Baja. To także wielokrotny uczestnik rajdu Dakar. W ubiegłym roku ukończył ten morderczy, pustynny rajd na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Pan Krzysztof w swojej karierze zawodniczej miał okazję jeździć setkami, jeśli nie tysiącami różnych aut. Do dziś trenuje rajdówkami z napędem na cztery koła. Te wspaniałe samochody nie nadają się jednak do bezpiecznego, wygodnego wożenia pięcioosobowej rodziny. Tę rolę przejmie białe Volvo XC90 D5 AWD R-Design.

Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza, więc oczywistym jest fakt, że wybraliśmy najbezpieczniejszy samochód na świecie, jakim jest model XC90. Potwierdzają to testy takich ośrodków badawczych jak EURO NCAP czy amerykański IHS. Teraz dużo będziemy podróżować po starym kontynencie, więc wybór najbezpieczniejszego i komfortowego samochodu, jakim jest Volvo był oczywisty. Powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Wybrany model Volvo wyposażony jest w ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów, pneumatyczne zawieszenie z regulowanym prześwitem podwozia (22-28 cm), doskonały system audio Bowers&Wilkins oraz bardzo bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. Samochód ma system City Safety, który samoczynnie zahamuje w awaryjnych sytuacjach drogowych. Potrafi on wykryć nie tylko inne auta, ale także pieszych, czy rowerzystów. Fotele trzeciego rzędu można schować pod podłogę bagażnika, a wtedy możliwości załadunkowe auta zaczynają dorównywać niewielkim autom dostawczym.

 

 

Materiały powiązane