Komunikaty prasowe

Łukasz Żygadło i Michał Winiarski – Volvo wspiera mistrzów siatkówki

Łukasz Żygadło i Michał Winiarski będą jeździć Volvo XC70. 11 czerwca w katowickim autoryzowanym salonie naszej marki – Euro Kas – każdy ze sportowców odebrał kluczyki do swojego auta. To jedne z nielicznych pojazdów na rynku, w których wysokie osoby mogą czuć się naprawdę komfortowo. Prześwit podwozia auta jest spory i wynosi 21 cm – dokładnie tyle, ile średnica piłki do siatkówki. 

Michał Winiarski to nowy kapitan polskiej reprezentacji siatkówki. Ten mierzący 2 m sportowiec ma doświadczenie z gry w ligach włoskiej, rosyjskiej i polskiej. Jest olimpijczykiem i wicemistrzem świata. To obecnie jeden z najlepszych polskich siatkarzy. Do jego rąk trafił srebrny egzemplarz, w którego bagażniku bez trudu pomieszczą się rzeczy całej jego rodziny.

Łukasz Żygadło (202 cm) jest związany z katowickim dealerem Volvo od lat. To już kolejny model Volvo, którym będzie jeździł. Teraz w jego ręce trafił samochodów w typowym dla Volvo brązowym kolorze. Łukasz grał w lidze polskiej, włoskiej i rosyjskiej, z którą związany jest do dziś.

Wspieranie sportu jest jednym z elementów strategii Volvo Auto Polska. Firma sponsoruje także maraton warszawski i poznański, serię Volvo MTB Marathon, Volvo Triathlon Series oraz kadrę młodzieżową Polskiego Związku Żeglarskiego – Volvo Youth Sailing Samochodami Volvo porusza się także słynny kolarz – Sylwester Szmyd oraz żeglarz – Zbigniew Gutkowski.

Materiały powiązane