Komunikaty prasowe

Luksus i ekologia – Volvo zaprasza na targi EkoFlota 2016

Pierwsze Międzynarodowe Targi Floty Ekologicznej będą dla Volvo okazją do zaprezentowania swoich najnowszych modeli. Podczas warszawskiej imprezy będzie można zobaczyć między innymi Volvo XC90 T8, czyli hybrydę typu plug-in o mocy 407 KM. Goście targów będą mogli także przejechać się tymi autami i napić się pysznej kawy w Volvo Fika Cafe. Nie zabraknie także najnowszych modeli S90 i V90.

Ochrona środowiska, jest obok bezpieczeństwa jedną z kluczowych wartości marki Volvo. W ciągu kilku najbliższych lat Volvo zaprezentuje odmiany hybrydowe niemal wszystkich produkowanych przez siebie modeli. W ofercie pojawią się także auta w pełni elektryczne. Zanim to wszystko nastąpi, inżynierowie szwedzkiej marki oświadczyli, że teraz jest właściwy czas na prezentowanie nowej generacji hybryd, które można doładowywać z gniazdka i które mogą poruszać się na prądzie znaczenie szybciej i dalej, niż znane dotąd ich najprostsze odmiany. To właśnie auta typu plug-in mają być pomostem, który połączy dzisiejszy świat aut spalinowych z elektrycznymi pojazdami przyszłości. Dlatego Volvo pokazało taką odmianę najpierw w modelu V60 D6, a następnie XC90 T8 Twin Engine.

Elektryzujące osiągi hybrydy

O Volvo XC90 T8 napisano już wiele. Samochód potrafi przyspieszyć od 0-100 km/h w 6,1 s. Na prądzie może pokonać dystans do 40 km z prędkością do 120 km/h. Gdy nie ma punktu ładowania, samochód może przełączyć się na silnik spalinowy o mocy 320 KM. Mimo zastosowania pokaźnego akumulatora, XC90 T8 pozostaje samochodem siedmioosobowym. Istnieje też jej specjalna, luksusowa odmiana czteromiejscowa, której wnętrze przypomina kabinę prywatnego odrzutowca. To odmiana Excellence. Na targach EkoFlota 2016 każde z tych aut będzie można obejrzeć. Do dyspozycji gości będą także trzy egzemplarze przygotowane do odbycia jazd testowych.

S90 i V90 – piękne i oszczędne

Premiera tych modeli wywołała spore poruszenie w motoryzacyjnym świecie. Nienaganne proporcje nadwozia tych modeli i harmonijne linie wnętrza od razu zjednały im rzesze fanów. Dla Skandynawów troska o środowisko naturalne nie jest tylko sloganem w broszurze reklamowej. Przejawem tego myślenia jest wyposażenie flagowych aut w nowoczesne dwulitrowe silniki, które są znacznie mocniejsze i oszczędniejsze od starszych silników pracujących pod maskami poprzednich modeli Volvo. Diesle mają moc od 150 do 235 KM. Silniki benzynowe: od 245 do 320 KM. W przyszłym roku pojawi się także hybryda typu plug-in o łącznej mocy 407 KM. Także te auta będzie można podziwiać na stoisku Volvo. Projektanci wnętrza S90 i V90 uznali, że w kabinach tych aut nie będzie miejsca na kompromisy. Naturalna skóra, prawdziwe drewno i metal – w Volvo serii 90 nie ma żadnych imitacji.

Najlepsza kawa w Volvo Fika Cafe

To już tradycja, że podczas targów motoryzacyjnych Volvo serwuje wyśmienitą kawę. Volvo Car Poland postanowiło przenieść tę tradycję z targów w Genewie na grunt warszawskiej EkoFloty. Na stoisku wystawowym bariści będą częstowali odwiedzających kawą z najlepszych gatunków ziaren. Nie zabraknie też cynamonowych ciasteczek. Poranna przerwa w pracy na kawę i ciastko jest dla Szwedów taką świętością, jak dla Anglików five’ o’clock. Ta przerwa nazywa się Fika i to właśnie od niej wzięła się nazwa kafejki Volvo.

Zapraszamy Państwa 20 października do Centrum Kongresowo – Targowego MT Polska, w godzinach 8:00-16:00, przy ulicy Marsa 56c w Warszawie.

Do zobaczenia!

Materiały powiązane