Komunikaty prasowe

Małgorzata Kożuchowska testuje ekologiczną wersję Volvo C30 – DRIVe.

Małgorzata Kożuchowska, ambasador modelu Volvo C30, w nadchodzące wakacje testować będzie ekologiczną wersję modelu C30 – DRIVe. To nadal najbardziej designerskie Volvo o miejskim i nowoczesnym charakterze, ale jednocześnie samochód przyjazny dla środowiska i ekonomiczny pod względem zużycia paliwa.

Dlaczego Volvo wprowadza ekologiczną serię samochodów?

O ekologii mówimy nieustannie. Na początku wiele firm postrzegało bycie przyjaznym dla środowiska jako trend w marketingu. Niemniej jednak coraz więcej konsumentów na całym świecie (również w Polsce) szuka takich produktów. Coraz częściej działania firm w tym zakresie mają dla nich znaczenie. W przypadku marek masowych nadal głównym kryterium jest cena. Wartości dodane odgrywają mniejszą rolę. Jeśli chodzi o produkty Premium, a takimi są samochody Volvo, sytuacja ma się zgoła inaczej. Szukamy tych, które reprezentują ważne dla nas wartości.Produkty, z których historią, cechami możemy się identyfikować. Troska o środowisko naturalne ma coraz większe znaczenie. Co więcej, nieodpowiedzialne zachowanie w tym obszarze zaczyna być odbierane jako coś wstydliwego, nieeleganckiego.

Takie postawy wpływają na zmianę naszych konsumenckich wyborów. Stąd w ostatnim czasie coraz większego znaczenia na rynku nabierają produkty przyjazne dla środowiska. „Zielona moda” sprawia, że ekologiczne zachowania i produkty stają się coraz bardziej wartościowe i poszukiwane.

Zmiana przyzwyczajeń, ale nie stylu – konsumpcja w czasie kryzysu

Obecna sytuacja, wciąż panujące widmo kryzysu często zmusza nas do podejmowania bardziej racjonalnych niż jeszcze rok czy dwa lata temu zachowań. Jednocześnie niechętnie rezygnujemy z ulubionego stylu, czy swoich przyzwyczajeń. I chyba nie zawsze musimy. Bardzo często wystarczy je jedynie nieco zmodyfikować. Nadal pijemy ulubione wino, ale częściej wspólnie ze znajomymi w ogrodzie niż w najbardziej topowej winiarni w mieście. Kupujemy modne szpilki, ale łaskawiej niż wcześniej patrzymy na sezonowe okazję. Coraz częściej organizujemy wspólne spotkania z przyjaciółmi, podczas których wymieniamy się z nimi ulubionymi drobiazgami.

Podobnie jest w przypadku dóbr trwałych. Zwracamy uwagę, czy dany produkt jest ekonomiczny.  Jeśli chodzi o samochody chętniej kupimy ten, który zużywa mniej paliwa . Na zapotrzebowanie klientów odpowiadają firmy motoryzacyjne wprowadzając  modele ekonomiczne i ekologiczne – taka jest gama modelów DRIVe Volvo. W przypadku tej serii priorytetem było znalezienie kompromisu pomiędzy ekonomią
a komfortem i przyjemnością z jazdy.

„Małgorzata Kożuchowska współpracuje z nami począwszy od premiery C30 w Polsce. To było i nadal jest ewenementem dla Volvo Cars na całym świecie. Nigdy wcześniej marka Volvo nie współpracowała z Celebrity. Bez wątpienia był to dla nas duży krok, głównie z uwagi na charakter, historię marki, ale z perspektywy czasu, uważam,  że konieczny.  Małgorzata Kożuchowska pozwoliła nam spojrzeć na samochód w sposób inny niż patrzyliśmy wcześniej na Volvo. Przekonała siebie, swoje środowisko oraz podobnych sobie trendsetterów i chyba też nas samych, że Volvo może być modne, niebanalne, designerskie” – powiedział Marcin Klimczewski, Dyrektor PR i Marketingu Volvo Auto Polska.

„Odkąd pamiętam, samochody Volvo zawsze budziły moje pozytywne skojarzenia. Postrzegałam je jako prestiżowe, z klasą, pasujące do każdej sytuacji, a jednocześnie bardzo bezpieczne i niezawodne. Testując kolejne wersje modelu C30 potwierdziłam moje przypuszczenia. Auto spełnia moje oczekiwania. Prowadzenie C30 sprawia dużą przyjemność. W każdym samochodzie, którym miałam okazję jeŸdzić odkrywałam nowe rozwiązania, od razu przekonywały mnie swoją funkcjonalnością i pomysłowym rozwiązaniem problemu. Dlatego ani chwili nie wahałam się nad propozycją przetestowania C30 DRIVe. Owszem, ma mniejszy silnik, ale z drugiej strony daje mi poczucie, że robię coś dla środowiska, dla siebie samej. To miłe uczucie.” – mówi Małgorzata Kożuchowska.

C30 było znakiem otwarcia firmy na potrzeby nowej grupy docelowej oraz zmieniających się oczekiwań dotychczasowych klientów. Tak samo jest z obecną serią DRIVe.

Więcej informacji na temat DRIVe

https://media.poznajvolvo.pl/pr/115309/ekologiczne-volvo-seria-drive-w-tym-modele-z-funkcja-start-stop-na-targach-motoryzacyjnych-w-genewie

https://media.poznajvolvo.pl/pr/111818/piec-modeli-volvo-kandyduje-do-nagrody-ekologicznego-samochodu-roku

https://media.poznajvolvo.pl/pr/106329/nowe-proekologiczne-wersje-volvo-c30-s40-i-v50-1-6d-drive-o-emisji-co2-na-poziomie-115-g-km-i-118-g-km

Materiały powiązane