Komunikaty prasowe

Michał Poniż osiemnasty w światowym finale Volvo Masters Amateur

W dniach 27-31 paŸdziernika w Club de Golf Valderrama w hiszpańskiej Andaluzji rozegrany został światowy finał jednego z najbardziej prestiżowych turniejów golfowych – Volvo Masters Amateur Word Final. W imprezie wzięło udział 67 zawodników, reprezentujących kraje Europy i Azji. Po raz pierwszy o tytuł najlepszego golfisty amatora walczył także reprezentant Polski. Michał Poniż z klubu Firt Warsaw Golf&Country Club zajął 18 miejsce. Zwycięzcą turnieju został Chińczyk Zhang Changping.

Œwiatowy finał turnieju Volvo Masters Amateur zakończył się triumfem Azjatów. Pierwsze miejsce z wynikiem 79 punktów zajął Chińczyk Zhang Chanping, który pierwszego dnia rewelacyjnie rozegrał turniej zdobywając 41 punktów, drugiego dnia uzyskując natomiast 38 punktów . 44-letni pan Zhang, który w golfa gra zaledwie od 4 lat może pochwalić się bardzo dobrym handicapem – 11. „Cieszę się bardzo z mojego zwycięstwa i jestem bardzo dumny, że godnie  udało mi się reprezentować mój kraj”, powiedział Zhang Changping. Drugie miejsce zajął 43-letni Li Kaiyu z Chin, który uzyskał 74 punkty. Na trzecim miejscu znalazł się Thana Methethada z Tajlandii, który zdobył 73 punkty.

Polska edycja Volvo Masters Amateur rozpoczęła się 5 czerwca br. na polu w First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie koło Warszawy. W pierwszym turnieju eliminacyjnym wzięło udział 120 graczy. Wśród nich znaleŸli się także znani polscy artyści – Wiktor Zborowski i Andrzej Strzelecki. W drugim turnieju eliminacyjnym w Krakowie do walki o udział w finale stanęło 100 golfistów amatorów, w tym dyrektor Teatru Starego, Mikołaj Grabowski. O tytuł najlepszego polskiego golfisty amatora na polu golfowym w Postołowie rywalizowało 72 zawodników. Zawodnikom zgromadzonym na poszczególnych turniejach kibicowali między innymi Tadeusz Huk, Jerzy Grałek oraz Urszula Dudziak, która zaśpiewała dla golfistów na polu golfowym w Postołowie. Podczas Volvo Masters Amateur po raz pierwszy w Polsce prowadzona była transmisja z pola golfowego. Dla gości zgromadzonych w domku klubowym turnieje komentował Wojciech Pijanowski, znany z zamiłowania do golfa dziennikarz telewizyjny.

Pierwsza polska edycja Volvo Masters Amateur to nie tylko emocje sportowe, to także program, którego celem była i jest nadal promocja i rozwój golfa w naszym kraju. W ramach prowadzonych działań poza turniejami zorganizowano także pikniki golfowe oraz Akademię Golfa. W imprezach z cyklu Volvo Masters Amateur uczestniczyło ponad 2000 uczestników. Większość z nich z golfem zetknęła się po raz pierwszy. W piknikach golfowych brało udział każdorazowo ponad 100 osób. W zajęciach Akademii Golfa uczestniczyło łącznie ponad 800 osób! Większość z nich zadeklarowała chęć udziału w kursie, który miał na celu zdobycie umiejętności gry oraz wiedzy na temat golfa. Po kilku miesiącach działania Volvo Masters Golf Academy do Polskiego Związku Golfa zgłosiło się kilkanaście osób, które po zakończonym kursie są zainteresowane wstąpieniem do organizacji. Bez wątpienia można więc powiedzieć, że sukcesem programu była frekwencja na poszczególnych imprezach. Program Volvo Masters Amateur przyczynił się do wzrostu świadomości na temat golfa, jako sportu będącego sposobem na spędzenie wolnego czasu i miłą formę relaksu.

Szczegółowe wyniki wszystkich zawodników, którzy startowali w Volvo Masters Amateur Word Final, a także relacje oraz zdjęcia z turnieju można znaleŸć na stronie http://www.worldfinal2005.vmagc.org/. Informacje o polskiej edycji turnieju dostępne są na stronie dedykowanej do projektu http://www.volvomasters.pl. Dotychczas polską stronę na temat Volvo Masters Amateur odwiedziło 1300 osób zainteresowanych golfem.

Materiały powiązane