Komunikaty prasowe

Moody’s podnosi ocenę wiarygodności kredytowej Volvo Car z Ba3 na Ba2

Słynna agencja ratingowa Moody’s Investor Service podniosła ocenę wiarygodności kredytowej firmy Volvo Car z Ba3 na Ba2 z perspektywą stabilną. Moody’s podał w swojej analizie, że „ podwyższenie ratingu Volvo Car jest konsekwencją dobrych wyników operacyjnych tej spółki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jest to także efekt pomyślnego przyjęcia przez rynek nowego modelu XC90. Oczekiwana jest dalsza poprawa wskaźników kredytowych spółki dzięki wprowadzaniu nowych produktów, w tym S90 i V90 oraz wprowadzenia kolejnych modeli w ciągu najbliższych 2 lat. ”

Jeśli chodzi o perspektywy, Moody’s stwierdził: „Stabilna perspektywa ratingowa Volvo Cars wiąże się z naszym przywidywaniem, że program całościowego odświeżenia oferty modelowej i związana z tym wyższa sprzedaż, pozwoli wygenerować wyższe zyski i dalszą poprawę wskaźników kredytowych spółki, a to plasuje spółkę w świeżo przyznanej, wyższej kategorii ratingowej.”

Na początku tego roku firma Volvo Cars z powodzeniem wyemitowała pierwszą serię obligacji o wartości 500 milionów euro. Zostały błyskawicznie wyprzedane. Środki pozyskane z emisji obligacji zostały przeznaczone m.in. na zwiększenie elastyczności finansowej spółki oraz dywersyfikację źródeł finansowania.

Link do pełnego raportu Moody’ego

 

Materiały powiązane