Komunikaty prasowe

Moody’s podnosi rating kredytowy Volvo Cars

  • Agencja ratingowa Moody’s Investors Service (Moody’s) podniosła dziś swe korporacyjne oceny kredytowe dla Volvo Cars do poziomu Ba1 z Ba2, ze stabilną prognozą.
  • Podniesienie ratingu Volvo to następstwo nieprzerwanego postępu w jego wynikach operacyjnych oraz metryce kredytowej, a także naszego oczekiwania, że trend ten się utrzyma w obecnym roku fiskalnym, który cechuje skuteczne wprowadzanie na rynek nowych modeli – powiedział Falk Frey, Senior Vice President i główny analityk Volvo Car.
  • Moody’s prognozuje nieprzerwany pozytywny trend w sprzedaży samochodów oraz przychodów w oparciu o pełny rok dostępności rynkowej modelu XC60 oraz wprowadzenie na rynek pierwszego kompaktowego SUVa Volvo.
  • Moody’s oświadczyło, że profil płynności Volvo Car jest bardzo dobry oraz, że posiadane przez przedsiębiorstwo na dzień 31.03.2018 zasoby są wystarczające na pokrycie korporacyjnych wymagań gotówkowych przez kolejne 12 miesiecy, w tym zastany wysoki poziom wydatków kapitałowych, średniorocznych zapotrzebowań kapitałowych i potencjalnych wypłat dywidendy.

Pełny raport Moody’s znajduje się tu: here

Materiały powiązane