Komunikaty prasowe

Najlepszy wyścig Polestar Cyan racing w sezonie WTCC 2016

W ostatnim wyścigu WTCC zespół Polestar Cyan Racing odnotował najlepszy wynik w tym sezonie. Néstor Girolami i Thed Björk zajęli piąte i szóste miejsce w wyścigu główny.

To był dla mnie doskonały weekend. Do wyścigu głównego wprowadziliśmy wiele zmian w ustawieniach samochodu, które znacznie poprawiły osiągi. Wyprzedzając Chiltona mogłem walczyć z najszybszymi autami przede mną.  Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Chciałbym również podziękować za możliwość startu i za zaufanie, jakim obdarzył mnie zespół – powiedział Néstor Girolami

Argentyńczyk podczas swojego debiutu w WTCC na torze Twin Ring Motegi wywalczył piątą pozycję w drugim wyścigu i był wyprzedzony tylko przez nowego Mistrza Świata José Maríe Lópeza. Thed Björk walczył o drugie miejsce w pierwszym wyścigu jednak pod konieć wyścigu spadł na szóstą pozycję z powodu uszkodzeń auta.

Weekend był dla nas bardzo owocny, udało nam się zrobić duży krok na przód. Mój samochód był bardzo szybki podczas pierwszego wyścigu jednak niestety uszkodziłem go podczas walki. Ostatecznie wyścig był dla nas pozytywny w kilku aspektach. Nie mogę się doczekać kolejnego wyścigu w Chinach, gdzie miałem już okazję startować – powiedział Thed Björk.

W japońskiej eliminacji WTCC na torze Twin Ring Motegi zespół zrobił duży progres. Obaj kierowcy finiszowali w czołowej dziesiątce w obu wyścigach. Warunki na torze były bardzo wymagające dla aut, temperatura osiągała 35 stopni Celcjusza.

Rozszerzając nasz program testowy, mieliśmy nadzieję, że w znacznym stopniu przyspieszy to rozwój auta. WTCC to najbardziej wymagający cykl, w jakim kiedykolwiek startowaliśmy, a osiągnięte wyniki w ostatnim wyścigu bardzo nas cieszą. Cały czas ciężko pracujemy nad poprawą osiągów naszego auta i mamy nadzieję, że w przyszłości osiągniemy jeszcze lepsze rezultaty – powiedział Alexander Murdzevski Schedvin szef Motorsportu w Polestar.

Kolejną eliminajcą WTCC będzie wyścig w Szanghaju już za niecałe trzy tygodnie.

Materiały powiązane