Komunikaty prasowe

Najnowsze Volvo S90 i V90 już w Polsce – najbardziej oczekiwana premiera motoryzacyjna tego roku za nami.

W weekend 11-12 marca w warszawskiej Hali Expo XXI miała miejsca najbardziej oczekiwana polska premiera motoryzacyjna. Tylko 10 dni po światowej prezentacji w Genewie miłośnicy Volvo mieli okazję zobaczyć na własne oczy dwa nowe modele – limuzynę S90 i praktyczne kombi V90.

Na polską premierę Volvo S90 i V90 licznie przybyły gwiazdy m.in. Robert Gonera, Tomasz Barański, Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk, Olga Borys i Wojciech Majchrzak oraz Ewa Kuklińska. Imprezę poprowadził Maciej Kurzajewski, prywatnie użytkownik i miłośnik marki. Doskonałe tło muzyczne zapewnił Sławek Uniatowski ze swoim zespołem.

Główną atrakcją wieczoru był pokaz niesamowitej limuzyny S90 oraz praktycznego kombi V90.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Volvo S90 nie jest kontynuacją modelu S80. To samochód zbudowany od nowa. Wnętrze przypomina to znane z nowego modelu XC90, ale przystosowano je do nadwozia luksusowego sedana. Tak jak XC90, także w S90 zastosowano przednie światła LED-owe z charakterystycznym motywem a la „młot Thora”. Niskie nadwozie wpisuje się w trend budowania czterodrzwiowych sedanów o proporcjach coupe. Styliści poświęcili wiele uwagi detalom. We wnętrzu S90 znajdziemy przeszycia z prawdziwej skóry, eleganckie metalowe wstawki, czy piękne kratki nawiewu powietrza umieszczone po obu stronach pionowego ekranu dotykowego.

Volvo V90 to samochód, który czerpie z wieloletniego doświadczenia szwedzkiej marki w projektowaniu rodzinnych kombi. Wyposażono go w najbardziej zaawansowany na rynku pakiet wspomagający bezpieczeństwo jazdy. Żadne inne auto w tym segmencie nie posiada w wersji podstawowej bardziej rozbudowanych funkcji wspomagania bezpieczeństwa aktywnego. Auto wyposażono m.in. w technologię City Safety wzbogaconą o nową funkcję. System sam rozpoznaje znajdujące się na drodze duże zwierzęta, takie jak łosie, jelenie, czy konie, a następnie hamuje jadące auto.

Również od strony własności jezdnych V90 to niezwykle dopracowane auto. Praca bez wytchnienia najlepszych szwedzkich inżynierów przyniosła budzące szacunek efekty. Doskonale zestrojone zawieszenie w układzie wielowahaczowym daje wrażenia z jazdy, które najlepiej oddają dwa słowa: kontrola i przewidywalność.

Volvo S90 dostępne będzie w polskich salonach od początku wakacji, a limuzyna V90 około miesiąc później.

 

Materiały powiązane