Komunikaty prasowe

Najtrudniej ukraść Volvo

Brytyjski Instytut Thatcham po raz drugi z rzędu przyznał firmie Volvo tytuł producenta aut najlepiej zabezpieczonych przed kradzieżą i włamaniem. Prestiżowa nagroda BICSA 2005 w kategorii producent i modele objęła wszystkie samochody Volvo: S/V40 Classic oraz nowe Volvo S40/V50, S60/V70/XC70, C70, XC90 i S80.

Eksperci z The Motor Insurance Repair Reserch Centre (Thatcham) oceniali takie rozwiązania chroniące auta przez kradzieżą jak: blokada zapłonu lub kolumny kierownicy, zewnętrzne zamki, identyfikacja pojazdu, drugi zabezpieczający system mechaniczny, zewnętrzne szyby laminowane, jak również elektroniczne systemy zabezpieczeń (alarm, immobiliser) oraz zabezpieczenia kluczyka czy inne, dodatkowe zabezpieczenia. W kategorii zabezpieczenia przed włamaniem Instytut Thatcham brał pod uwagę takie rozwiązania zabezpieczające przed rabusiem jak system alarmowy, zewnętrzne zamki, zabezpieczenie kluczyka i elektronikę wewnętrzną oraz zabezpieczające szklenie i dodatkowe zabezpieczenia. Eksperci Instytutu uznali, że najlepiej w obu kategoriach wypadły samochody Volvo. W związku z tym Volvo Cars otrzymało prestiżowy tytuł producenta modeli najlepiej zabezpieczonych przed kradzieżą i włamaniem.

„Nagroda BICSA 2005  jest dla nas prawdziwym sukcesem. Bezpieczeństwo od lat jest jedną z najważniejszych wartości, którymi kieruje się Volvo produkując samochody. Zabezpieczenie auta przed kradzieżą i włamaniem stanowi istotny element bezpieczeństwa osobistego. Dlatego też uznanie firmy Volvo za najlepszego  producenta w tym obszarze jest dla nas dużym wyróżnieniem. Zwłaszcza, że tytuł ten został przyznany Volvo nie po raz pierwszy.” – powiedział dyrektor marketingu Volvo Auto Polska, Marcin Klimczewski:

Instytut Thatcham to organizacja typu non-profit, która działa od 1969 roku.  Zajmuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem, w tym bezpieczeństwem biernym i czynnym. Od 2004 roku jest członkiem The European New Car Assessment Programme (Euro NCAP).

Materiały powiązane