Komunikaty prasowe

Néstor Girolami to drive for Polestar Cyan Racing in Japan

Wielokrotny mistrz Argentyny w Mistrzostwach Samochodów Turystycznych Néstor Girolami zasiądzie za kierownicą Volvo zespołu Polestar Cyan Racing już w najbliższej eliminacji WTCC w Japonii.

Jestem bardzo szczęśliwy z szansy, jaką otrzymałem od zespołu Polestar Cyan Racing. Dam z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najwięcej. Jestem dumny mogąc być częścią tak profesjonalnego zespołu – powiedział Girolami.

Dwudziestosiedmioletni kierowca zajmie miejsce Roberta Dahlgrena w Japonii, który skupia się na walce o tytuł w dwóch finałowych rundach STCC kolidujących z eliminacjami WTCC.

Pozwoliliśmy Robertowi skupić się na jego walce w STCC. Czempionacie, w którym ma szansę na tytuł, a tym samym dajemy dużą szansę Nestorowi. W przyszłym roku rozpoczynamy naszą drogę w walce o tytuł i takie zmiany nie będą już możliwe. – powiedział Alexander Murdzevski Schedvin, Head of Motorsport at Polestar.

Girolami, który jest mistrzem w argentyńskiej serii Super TC 2000 testował Volvo S60 Polestar TC1 na torze Termas de Rio Hondo tuż po wyścigu w Argentynie wspólnie z Thedem Björkiem.

Byłem z zespołem podczas weekendu wyścigowego, wiele obserwowałem i wiele się nauczyłem o samochodzie, jeszcze przed testami. Podczas testów czułem się bardzo dobrze w aucie, w którym widzę ogromy potencjał. Moim celem na najbliższy wyścig jest pokazać to, czego przedsmak zaprezentowałem na testach, moją szybkość, zdolności do ustawienia auta i wyścigową siłę. Wszystko to po to, aby w przyszłości stać się częścią zespołu Polestar Cyan Racing. – powiedział Girolami

Najbliższy wyścig odbędzie się na torze Twin Ring Motegi (2-4 września). Więcej informacji znajduje się na stronie: http://wtcc.polestar.com

 

Materiały powiązane