Komunikaty prasowe

Norweska Policja będzie jeździła samochodami Volvo

Volvo Car Norway podpisało umowę, w ramach której samochody naszej marki zasilą flotę norweskiej Policji. Wśród radiowozów, będą także modele V90 Cross Country przystosowane do potrzeb specjalnych jednostek dokonujących patroli z pomocą psów. Bagażniki tych aut zostaną wyposażone w klatki do przewozu zwierząt i dodatkową wentylację. Volvo dostarcza swoje pojazdy także służbom policyjnym w innych krajach.

Pierwsze samochody policyjne na świecie pojawiły się w USA. 120 lat temu pierwsze radiowozy wyjechały na drogi stanu Ohio. Było to 27 lat przed założeniem naszej marki. Nie mieliśmy więc szans na zapisanie tej karty historii. Pierwsze Volvo wyjechało z hali w Goeteborgu w 1927 roku. I już dwa lata później samochody tej marki zasiliły park maszyn szwedzkiej policji. W firmowym muzeum można podziwiać policyjne Volvo Amazon, czy 144. Takich modeli było znacznie więcej. Norwescy mundurowi korzystają z Volvo od lat 60-tych. Ostatnio zaopatrywali się głównie w modele XC70 oraz V90. Teraz do tych aut dołączy model V90 Cross Country.

Szwedzkie, pojemne kombi są szczególnie cenione jako pojazdy dla specjalnych grup policji dokonujących patroli za pomocą psów. Samochody są specjalnie przystosowywane do tych celów. W bagażniku takiego radiowozu znajdują się klatki do przewozu zwierząt, dodatkowa wentylacja i wyjście awaryjne. Wszystkie radiowozy będą też miały zapewniony ekspresowy serwis, by jak najkrócej trwały przerwy w ich służbie.

Proces dostarczania aut Volvo norweskiej Policji rozpoczął się na początku lata 2019 r. Kontrakt obejmuje trzyletni okres z możliwością przedłużenia go o kolejne trzy lata. Oprócz Norwegii, pojazdy Volvo służą także Policji w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Holandii, Islandii i Szwajcarii.

Materiały powiązane