Komunikaty prasowe

NOVA W NOWYM SALONIE

Nova – Autoryzowany Dealer Volvo w Łodzi otworzył salon przy ulicy ul. Kolumny 1 r. Rzgowskiej. Obiekt został zbudowany według koncepcji Volvo w zakresie projektowania i tworzenia wnętrz – Next Face. Uroczyste otwarcie salonu odbyło się 25 października. Galę uświetniła obecność gwiazd światowego kina.

W ceremonii otwarcia udział wzięli klienci i sympatycy firmy, przedstawiciele Volvo Auto Polska, w tym Prezes Paweł Kacprzyk. Obecni byli także przedstawiciele władz miasta i Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage oraz gwiazdy światowego  kina, w tym Vittorio Storaro – zdobywca 3 Oscarów za zdjęcia do filmów m.in. Czasu Apokalipsy i  Ostatniego Cesarza (jego żona jeździ Volvo C30), Andrzej Bartkowiak, znakomity polski operator pracujący w Hollywood. Gościem specjalnym był dyrektor festiwalu Camerimage – Marek Żydowicz.  Uroczystość poprowadzoną przez dziennikarza Hirka Wronę uświetnił koncert Stanisława Sojki.

Projekt architektoniczny salonu dostosowany do standardów Next Face oraz indywidualnych oczekiwań inwestora stworzył Farid Aghajew architekt azerskiego pochodzenia od kilku lat mieszkający w Łodzi, uczeń znanego krakowskiego architekta Romualda Loeglera. Nowy salon został zaprojektowany tak, aby wszystkie jego elementy były odzwierciedleniem wartości Volvo, stanowiących dziedzictwo skandynawskiego stylu, wyrażonego przez formę, kolor i kształt, tworzących razem unikalną oraz przyjazną atmosferę. 420. metrowa powierzchnia salonu, nie licząc pomieszczeń biurowych, pozwala na ekspozycję 6 samochodów Volvo. Serwis o powierzchni 720 m2, wyposażony jest w najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne i naprawcze,  stanowisko wymiany ogumienia, myjnię i obszerny magazyn części zamiennych.

Firma Nova powstała w 2004 roku kontynuując prace i doświadczenia poprzedniego dealera Volvo w Łodzi firmy „Tempo Car Wągrowscy”  działającego na rynku od 1993 r. Dealer Volvo w Łodzi od lat pozostaje jednym z najaktywniejszych i najprężniej rozwijających się dealerów szwedzkiej marki.

„Firma Nova w pełni rozumie i podziela  priorytetowe dla  marki Volvo kwestie, takie jak  dbałość o bezpieczeństwo, wysoką  jakość produktu i świadczonych przez nas usług oraz  wielkie znaczenie kształtowania pozytywnych relacji z Klientami. Nova jest jednym z naszych najlepszych dealerów, który rozwija się niezwykle dynamicznie. Dlatego też staramy się wspierać firmę w jej dążeniach i pomagać w dalszym rozwoju. Życzymy panu Krzysztofowi Słodkiewiczowi  dalszych sukcesów, odnoszonych w nowym salonie” – powiedział Paweł Kacprzyk, Prezes Volvo Auto Polska.

Materiały powiązane