Komunikaty prasowe

Nowa kampania przywoławcza Volvo Auto Polska

Volvo Car Corporation ogłasza akcję przywoławczą w związku z koniecznością zdiagnozowania usterki w dodatkowej nagrzewnicy elektrycznej PTC (ang. Positive Thermal Coefficient) instalowanej w niektórych wersjach nowego Volvo S80, model 2007. W pewnych okolicznościach zwarcie w PTC może spowodować upływ prądu z akumulatora i w efekcie jego zupełne rozładowanie, w wyniku czego niemożliwe jest uruchomienie samochodu.

Układ PTC dostępny jest wyłącznie dla wersji z silnikami o zapłonie samoczynnym 2.4D/163KM oraz D5/185KM, a jego zadaniem jest wspomaganie układu ogrzewania wnętrza do momentu osiągnięcia przez silnik temperatury ekploatacyjnej. W Polsce akcja przywoławcza obejmie 98 samochodów Volvo S80, model 2007 posiadających PTC.

Volvo Auto Polska natychmiast po uzyskaniu powyżej wskazanych informacji, podjęło działania mające na celu bezzwłoczną naprawę pojazdów, w których może wystąpić usterka.

Tymczasowa naprawa polegać będzie na rozłączeniu PTC. Ponieważ w wyniku tego skuteczność ogrzewania wnętrza samochodów, w fazie nagrzewania się silnika, może się nieznacznie pogorszyć, Volvo Car Corporation określi, w najszybszym możliwym czasie, termin prac mających na celu przywrócenia pełnej skuteczności ogrzewania.

Właściciele samochodów objętych akcją przywoławczą zostaną natychmiast o tym poinformowani. Likwidacja usterki – rozłączenie PTC potrwa około 40 minut w dowolnie wybranym przez właściciela samochodu autoryzowanym salonie Volvo. Koszty poniesie wyłącznie Volvo Car Corporation.

„Naszym priorytetem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa użytkownikom samochodów Volvo. Możliwość wystąpienia usterki jest dla nas zawsze sygnałem do podjęcia natychmiastowych działań mających na celu jej wyeliminowanie. Akcje serwisowe są w takich przypadkach oczywiste” – mówi Marcin Klimczewski, Dyrektor PR i Marketingu w Volvo Auto Polska  – „polityka jakości Volvo Car Corporation jest niezwykle restrykcyjna. Nigdy nie bagatelizujemy sytuacji (nawet, jeżeli są wyłącznie hipotetyczne), których konsekwencją może być zmniejszenie wysokiego poziomu bezpieczeństwa lub komfortu oferowanego przez nasze samochody. Wierzę, że akcje serwisowe, pomimo niedogodności dla właścicieli objętych nimi pojazdów, w dłuższej perspektywie budują zaufanie do marki Volvo”.

Na świecie nie odnotowano żadnego zdarzenia, w którym wystąpienie usterki spowodowanej przez zwarcie w dodatkowej nagrzewnicy elektrycznej PTC spowodowałoby zagrożenie zdrowia lub życia.

Materiały powiązane