Komunikaty prasowe

Nowa optymalizacja Polestar dla Volvo XC 90 T8 – najmocniejsze Volvo w historii.

Nowa generacja optymalizacji Polestar dla Volvo XC90 T8 Twin Engine, sprawia, że flagowy SUV Volvo staje się jeszcze szybszy i mniej emisyjny.

Optymalizacja Polestar poprawia osiągi: 421 koni mechanicznych i 680 Nm momentu obrotowego. Wszystko to sprawia, że auto rozpędza się do 100 km/h w 5,5 sekundy. XC90 T8 jest również jednym z najekologiczniejszych samochodów na Świecie – 2.1 L/100km i zasięg 43km w trybie elektrycznym.

Optymalizacja nie tylko poprawia osiągi silnika, ale również napęd i zawieszenie w pięciu kluczowych trybach jazdy. Poprawiając reakcję pedału na przyspieszenie, zmianę biegów, precyzję prowadzenia i oczywiście osiągi jednostki napędowej nowe XC90 T8 wyznacza nowy poziom radości z jazdy.

Zaledwie tydzień, po zaprezentowaniu optymalizacji do nowych S90 i V90, robimy kolejny krok na przód wrpowadzając optymalizację dla ekscytującego i technologicznego modelu, jakim jest XC90 T8 Twin Engine. Daje to szansę naszym klientom, aby w łatwy i atrakcyjny sposób poprawić osiągi i radość z jazdy – Powiedział Niels Möller, Chief Operating Officer of Polestar.

Główną zaletą nowego oprogramowania jest inteligentne utrzymywanie biegu w zakręcie przy dużych przeciążeniach bocznych. Funkcja ta zapobiega zmianie przełożenia podczas szybkiego pokonywania zakrętów, co pozytywnie wpływa na balans pojazdu i poprawne prowadzenie w czasie szybkiej jazdy.

Czterokrotny mistrz Szwedzkich Mistrzostw Samochodów Turystycznych (STCC) I kierowca Polestar Cyan Racing Thed Björk pomagał w rozwoju i projektowaniu optymalizacji.

Jest dla mnie czymś wspaniałym, mogąc pracować przy rozwoju XC90 I S60 WTCC używając tej samej technologii i filozofii. Chociaż XC90 jest autem znacznie różniącym się od samochodu, którym startuję w WTCC, głównym celem przy optymalizacji było takie same poprawianie osiągów jak w aucie wyścigowym. Chodzi o to, aby czerpać radość z jazdy, z osiągów i prowadzenia. Myślę, że zdecydowanie osiągnęliśmy ten cel. –powiedział Thed Björk kierowca Volvo S60 Polestar TC1 zespołu Cyan Racing.

The Volvo XC90 T8 Twin Engine is available for the new generation Polestar Performance Optimisation from today**.

Optymalizacja, dla Volvo XC90 T8 Twin Engine jest już dostępna w sprzedaży.

 

Materiały powiązane