Komunikaty prasowe

Nowe Volvo C30 łączy sportowy, modny charakter z jakością i wysokim poziomem bezpieczeństwa

Volvo C30 to debiut marki w segmencie dwudrzwiowych samochodów premium. Auto będzie najmniejszym i jednocześnie najbardziej wyrazistym samochodem Volvo. Stworzone zostało z myślą o młodej, dynamicznej grupie klientów – mieszkańcach wielkich miast prowadzących aktywne życie zawodowe i prywatne. C30 po raz pierwszy został zaprezentowany we wrześniu na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Volvo szacuje, iż roczna sprzedaż modelu wynosić będzie 65 000 sztuk rocznie, 75% nabywców pochodzić będzie z Europy. Produkcja C30 rozpocznie się jeszcze w 2006 roku.

Bogata gama silników i doskonałe warunki jezdne

Volvo C30 wyposażone będzie w silniki benzynowe cztero lub pięciocylindrowe T5 (2.5 turbo)  2.4i , 2.0, 1.8,  i 1.6  lub  silniki dieslowskie o pojemności od 1,6 do 2,4 litra D5 (2.4 turbo) , 2.0D oraz 1.6D.

Konstrukcja C30 umożliwia dużą kontrolę kierowcy nad pojazdem oraz precyzję prowadzenia. Składa się na to cała gama inteligentnych rozwiązań. Układ kierowniczy ma wspomaganie elektrohydrauliczne (hydrauliczne w modelu benzynowym o pojemności 1,6 l); niewielki rozmiar i zastosowany design pozwala C30 poruszać się zwinnie nawet w ramach małych przestrzeni. Zwarte i silne nadwozie, szeroki rozstaw kół i stosunkowo duży rozstaw osi zapewniają wyjątkowo stabilne i dynamiczne właściwości jezdne. Godnym uwagi jest także obecne w C30 podwozie z zawieszeniem przednim typu MacPherson oraz wielowahaczowa tylną osią Multilink.

Połączenie różnego rodzaju zabezpieczeń dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

C30 podobnie jak wszystkie modele Volvo, zapewniać będzie wysokie poczucie bezpieczeństwa swoim pasażerom. Szybka reakcja układu kierowniczego, przewidywalne działanie, boczne szyby zapewniające panoramiczny widok z każdego miejsca w samochodzie to tylko niektóre z cech wyróżniających modelu. Dużym udogodnieniem dla kierowcy będzie z pewnością  elektroniczny system kontroli martwego pola BLIS (Blind Spot Information System) stale monitorujący sytuację na drodze i funkcje samochodu. Zaawansowana konstrukcja samochodu zwiększa ochronę w razie kolizji. „Konstrukcja nadwozia została opracowana tak, aby zapewniać kontrolowany zgniot, podobnie pomyślane zostały systemy zabezpieczeń wewnątrz auta”  – mówi Hakan Abrahamsson, dyrektor odpowiedzialny za projekt C30.

 

Komfortowe wnętrze

Wygląd modelu produkcyjnego współgra z wyglądem C30 Design Concept, zaprezentowanym  przez Volvo na targach motoryzacyjnych w styczniu 2006 r. w Detroit. Niezwykle funkcjonalne wnętrze C30 zostało zaopatrzone w inteligentne i wszechstronne rozwiązania, dzięki którym pasażerowie zarówno przednich jak i tylnich siedzeń będą mogli cieszyć się prawdziwym komfortem jazdy. W samochodzie przewidziano wygodne siedzenia dla 4 dorosłych osób. W standardowym wyposażeniu znajduje się  klimatyzacja oraz filtr pyłków, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej temperatury i jakości otaczającego powietrza. W wyposażeniu dodatkowym znajduje się  układ elektronicznego sterowania klimatyzacją ECC (Electronic Climate Control) oraz uzupełniający go system kontroli jakości powietrza IAQS (Interior Air Quality System).Oprócz wspomnianych rozwiązań C30 wyróżnia światowej klasy system audio o głębokim brzmieniu. Użytkownik C30 będzie miał do wyboru aż trzy poziomy systemu audio.

Osobiste wybory we wnętrzu

Nabywca C30 będzie miał możliwość personalizacji jego wnętrza, a tym samym wykreowania swojego własnego, autorskiego samochodu. Program aranżacji wnętrza został tak pomyślany, aby potencjalni nabywcy mogli dokonywać własnych wyborów. Nawet podstawowa wersja przewiduje tapicerki w kolorze czerwonym i niebieskim. Oprócz tego dostępne będą także czarne obicia, których głębię można będzie podkreślić kontrastującymi czerwonymi dywanikami. Wśród dostępnych akcesoriów znajdują się opcje tuningowe dostępne w wielu kolorach, sportowa kierownica i jeszcze wiele innych.

„Gdy chodzi o praktyczne szczegóły, uważamy, że powinny być funkcjonalne, a zarazem dawać możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Volvo C30 nie stara się sprawiać wrażenia, że jest pełnowymiarowym rodzinnym autem. Jest za to specjalnie dostosowana do potrzeb swojej grupy docelowej”, wyjaśnia Steve Martin, dyrektor ds. projektowych w Volvo Cars.

W Polsce nowe Volvo C30 pojawi się w sieci Autoryzowanych Dealerów Volvo wiosną 2007roku.

Materiały powiązane