Komunikaty prasowe

Nowe Volvo C70 sportowe, stabilne i komfortowe

ˇ         Wielowymiarowe wrażenia z jazdy.

ˇ         Stabilne, sprężyste zawieszenie umożliwiające sportową jazdę

          w komfortowych warunkach

ˇ         Wzmocniona konstrukcja nadwozia o wysokiej sztywności

ˇ         Pięciocylindrowe silniki o dużej mocy i wysokiej kulturze pracy

ˇ         Dynamiczny model T5.

Nowe Volvo C70 to dwa samochody w jednym i nie tylko wizualnie. Także wrażenia z jazdy, jakie oferuje, są wielowymiarowe. Model C70 stworzony został do jazdy pod gołym niebem. Miękko pomrukujący silnik i sprężyste zawieszenie przemieniają podróż w piękne, harmonijne doznanie. Równocześnie samochód doskonale nadaje się do sportowej jazdy dzięki mocnym i dynamicznym jednostkom napędowym, sztywnemu nadwoziu i stabilnemu trzymaniu się drogi.

Nowy kabriolet Volvo został stworzony, by oferować żywe wrażenia z jazdy bez uszczerbku dla komfortu. Zastosowano w nim podstawowe rozwiązania techniczne znane z innych modeli Volvo, między innymi przedni napęd i niezwykle stabilne, sprężyste zawieszenie. Składają się na nie kolumny MacPhersona z przodu i wielodrążkowe przestrzenne prowadzenie tylnych kół. Niezależne wielodrążkowe zawieszenie łączy komfort jazdy z błyskawiczną i precyzyjną reakcją na ruchy kierownicy. Duży rozstaw kół oraz osi przyczynia się do stabilnej jazdy. Stateczność samochodu dodatkowo poprawia obniżenie zawieszenia o 10 mm z przodu i 15 mm z tyłu (w stosunku do standardowego). Standardowo montowany układ wspomagający stateczność ruchu samochodu DSTC zwiększa stabilność na śliskich nawierzchniach. Układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrohydraulicznym pracuje lekko, jednocześnie zapewniając wyczucie skrętu i poczucie kontroli.

Bardzo sztywne nadwozie

Nowe Volvo C70 ma nowoczesną konstrukcję przodu nadwozia, ze wzmocnionymi w różny sposób bocznymi podłużnicami, drzwiami i progami, by zrekompensować brak stałego dachu. Szkielet nadwozia, który tworzą zmyślnie ukształtowane profile nośne, zapewnia nie tylko bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa biernego, ale również bardzo dużą sztywność skrętną dwukrotnie wyższą niż w poprzednim modelu C70. Sztywne nadwozie ma istotny wpływ na własności jezdne, mówi kierownik projektu Patrik Widerstrand. Nadaje autu stabilność i lepszą kierowalność, zwiększając tym samym przyjemność jazdy.

Pięciocylindrowe poprzecznie ustawione silniki

Nowe Volvo C70 debiutuje z trzema silnikami benzynowymi. Są to niezwykle zwarte jednostki rzędowe, montowane zgodnie z zasadami Volvo poprzecznie względem osi samochodu. Zwarte wymiary w połączeniu z poprzecznym ustawieniem zwiększają bezpieczeństwo bierne, pozwalając uzyskać w przedziale silnikowym obszerną strefę kontrolowanego zgniotu. Wszystkie trzy silniki są pięciocylindrowe. Dwa z nich są wolnossące o pojemności 2,4 litra i rozwijają moc 140 KM oraz 170 KM. Pięć cylindrów i duża pojemność skokowa zapewniają wysoki moment obrotowy nawet w zakresie małych prędkości obrotowych, a tym samym dynamiczne przyspieszanie. Pięciocylindrowe jednostki o długim skoku tłoka charakteryzują się wysoką kulturą pracy, niskim poziomem drgań i łagodnym biegiem. Silniki te wykonane są w technice czterozaworowej z dwoma wałkami rozrządu w głowicy, co przyczynia się do uzyskania wysokiej mocy i błyskawicznej reakcji na pedał przyspieszania. Zmienne fazy rozrządu (CVVT) to również wysoka moc i wysoki moment obrotowy w połączeniu z mniejszym zużyciem paliwa i emisją spalin.

Volvo C70 T5 moc i temperament

Na czele rodziny C70 stoi wersja T5. Silnik T5 nadaje nowy wymiar doznaniom za kierownicą. 2,5-litrowa jednostka benzynowa z turbodoładowaniem niskociśnieniowym rozwija moc 162 kW (220 KM) oraz moment obrotowy 320 Nm. Potężny moment obrotowy dostępny w szerokim zakresie prędkości obrotowych czyni ten samochód niezwykle dynamicznym, zapewniając znakomite przyspieszenia. Silnik T5 ma bardzo wysoką sprawność energetyczną. Ponieważ kolektor wylotowy i obudowa turbosprężarki wykonane są jako wspólny odlew z odpornego na wysoką temperaturę (do 1050°) staliwa, ich chłodzenie może być mniej intensywne. W rezultacie silnik może spalać uboższą mieszankę paliwowo-powietrzną, czego efektem jest mniejsze zużycie paliwa oraz niższy poziom szkodliwych emisji, szczególnie podczas szybkiej jazdy lub przy dużym obciążeniu bagażem. Silnik T5 współpracuje z pięciostopniową automatyczną skrzynią biegów lub sześciostopniową skrzynią mechaniczną, skonstruowaną z przeznaczeniem pierwotnie do modeli S60 R i V70 R. Sześć przełożeń zostało tak dobranych, aby połączyć dynamiczne przyspieszenia z wysoką prędkością maksymalną. Zastosowano w niej potrójne synchronizatory, a zmiana przełożeń realizowana jest w sposób niezwykle precyzyjny. Nowe Volvo C70 ma bardzo wysoki temperament, szczególnie wersja T5.? ? mówi Patrik Widerstrand. Jednak temperament w wydaniu Volvo nie ma nic wspólnego z nieprzewidywalnością.Harmonijne współgranie dynamicznych jednostek napędowych z właściwą charakterystyką zawieszenia przekłada się na przyjemność jazdy. Szeroki wybór tarcz kół z lekkiego stopu i niskoprofilowych opon pozwala zarówno poprawić wrażenia optyczne, jak i pogłębić doznania za kierownicą. Dostępne są: Tarcze kół ze stopu aluminium o rozmiarze 7.5×16″ z ogumieniem 215/55-16. Dwa rodzaje tarcz kół ze stopu aluminiumo rozmiarze 7.5×17″ (jeden z nich polerowany) z ogumieniem 215/50-17″ lub 235/45-17″. Dwa rodzaje tarcz kół ze stopu aluminium o rozmiarze 8.0×18″ z ogumieniem 235/40-18″.

Gama silników (w momencie premiery): Silnik Konfiguracja Moc kW/KM Moment obrotowy T5 I5 162/220 320 Nm, 2.4i R5 125/170 230 Nm, 2.4 R5 103/140 220 Nm.

W roku 2006 wprowadzony zostanie 5-cylindrowy silnik Diesla o pojemności 2,4 litra i mocy 180 KM (132 kW).

Materiały powiązane