Komunikaty prasowe

Nowe Volvo dla łowców przygód. Limitowana edycja samochodów Volvo Ocean Race

5 listopada z hiszpańskiego portu Sanxenxo siedem załóg złożonych z najlepszych na świecie żeglarzy wystartuje w największym wyścigu dookoła globu. Będzie to już dziewiąta edycja regat Volvo Ocean Race organizowanych raz na cztery lata od 1973r. Z okazji tegorocznego wyścigu, Volvo Cars Corporation, sponsor tytularny regat, stworzyło specjalną limitowaną edycję samochodów Volvo.

Limitowane wersje V70, XC70, XC90 to esencja żeglarskiego ducha. Stylistyka samochodów zdecydowanie nawiązuje do klimatu regat – od koloru lakieru po wykończenie wnętrza samochodu. Kolorystyka bazuje na metalicznych odcieniach granatu i niebieskiego. Dla wyróżnienia limitowanej edycji wybranych modeli Volvo, użyto metalizowanego lakieru w kolorze Ocean Blue Metalic oraz listew zewnętrznych w kolorze Electric Silver Metalic.

Dla zapewnienia wyjątkowego komfortu jazdy modele limitowanej edycji wyposażono w lampy bi-ksenonowe przednie. W trosce o bezpieczeństwo i wygodę we wszystkich modelach zastosowano układ wspomagania parkowania tyłem PARK ASSISTANCE SYSTEM.

Dodatkowo model Volvo V70 limitowanej edycji Volvo Ocean Race posiada aluminiowy reling dachowy, układ czyszczenia świateł przednich oraz znaczek ozdobny Volvo Ocean Race; 17” obręcze kół ORPHEUS. Do wykończenia wnętrza wykorzystano specjalnie przygotowany materiał tekstylny „T-Tec Nemo”. W matach podłogowych zastosowano niebieskie przeszycia oraz aluminiowe wykończenia Volvo Ocean Race.

W Volvo XC70 klamki i lusterka zewnętrzne wykonano w kolorze nadwozia a 17” koła ze stopów lekkich, noszących nazwę OREANDER. Tapicerka tekstylno-skórzana VOLVO OCEAN RACE lub skórzana bez dopłaty. Natomiast w samochodzie Volvo XC90 tradycyjne relingi zostały zastąpione aluminiowym relingiem dachowym, a 18” koła wykonano ze stopów lekkich o nazwie ATLANIS. Tapicerka jest skórzana w kolorze VOLVO OCEAN RACE.

„Głęboki kolor oceanu i dyskretne dodatki stanowią unikalną propozycję dla pasjonatów żeglarstwa i nie tylko. Limitowana edycja samochodów Volvo Ocean Race została przygotowana dla ludzi nie bojących się ekstremalnych wyzwań. Inspiracją dla jej powstania były regaty Volvo Ocean Race, które najlepiej określają takie słowa jak dynamika, nowoczesność, zaawansowana technologia i precyzja. Jednocześnie regaty to także wielkie emocje, walka z żywiołem i ciągłe przekraczanie granic tego, co niemożliwe. Dokładnie taka jest przygotowana limitowana edycja Volvo Ocean Race. Modele XC90, XC70 i V70 to samochody pewnie trzymające się drogi, o doskonałych osiągach, posiadające liczne rozwiązania pomagające podróżować i aktywnie spędzać czas.”, powiedział Marcin Klimczewski, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska.

Volvo Ocean Race 2005/2006 rozpoczną się 5 listopada wyścigami portowymi w hiszpańskim Sanxenxo. Start pierwszego etapu z Vigo do Kapsztadu odbędzie się 12 listopada. Długość trasy 31 250 Mm. Czas trwania regat to osiem miesięcy. Do wzięcia udziału w wyścigu zgłosiło się 7 załóg, które wystartują na specjalnie skonstruowanym na te regaty jachcie VO70 (Volvo70).

Konstruktorzy łodzi, podobnie jak producenci samochodów postawili na bezpieczeństwo i jakość produktu. Imponujące są rozmiary jachtu VO70. Wysokość łodzi od balastu po top masztu równa jest 12 piętrowemu wieżowcowi. Powierzchnia ożaglowania to 775 m2 co odpowiada powierzchni 3 kortów tenisowych, a długość kadłuba jest dłuższa o 3 m od autobusu przegubowego. Osiągalna prędkość jachtu to 40 węzłów. Dodatkowo każdy jacht został wyposażony w 10 kamer, które będą na bieżąco pokazywać wszystko to co dzieje się na jachcie w trakcie regat. Więcej informacji o wyścigu można znaleŸć pod adresem www.volvooceanrace.pl

Materiały powiązane