Komunikaty prasowe

Nowe Volvo S40 – Pobudzająca prostota

Całkowicie nowe Volvo S40 – auto klasy średniej o zaletach dużego samochodu
Volvo Car Corporation opublikowało pierwsze fotografie swego całkowicie nowego sedana w segmencie aut klasy wyższej średniej – Volvo S40. Ze swym rewolucyjnym wnętrzem, wybijającym się w swej klasie bezpieczeństwem oraz silnikami pięciocylindrowymi i napędem na cztery koła nowe Volvo S40 otwiera gamę modeli Volvo. Stanowi to ważny i zdecydowany krok w przyszłość. Premiera nowego Volvo S40 odbędzie się na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie.

Volvo S40 to pierwszy całkowicie nowy model opracowany przez Volvo Cars od sukcesu odniesionego przez Volvo XC90 – auta, które na nowo określiło segment pojazdów SUV. Całkowicie nowe Volvo S40 zastąpi aktualnie wytwarzany model S40, który wszedł na rynek w roku 1995. Będzie to model otwierający rodzinę aut Volvo serii S, która obejmuje również większe modele Volvo S60 i Volvo S80.
„Wraz z Volvo S40 zaoferujemy naszym klientom zalety większego auta w kompaktowym formacie. Wszystko to w połączeniu z fascynującą stylistyką i wyjątkową charakterystyką drogową, dzięki czemu nowe Volvo S40 staje się potężnym konkurentem w tym segmencie samochodów” mówi prezes i generalny dyrektor Volvo Cars Hans-Olov Olsson.
„Propagowanie naszych wyrobów pośród coraz młodszej klienteli stanowi element strategii Volvo Cars – jest rzeczą szczególnie ważną, aby model rozpoczynający naszą ofertę, przyciągał młodych nabywców”, komentuje Hans-Olov Olsson. „Chcemy przyciągnąć klientów do rodziny Volvo tak wcześnie, jak to jest tylko możliwe, zaś nowe Volvo S40 niewątpliwie przemówi do młodszych nabywców” dodaje Hans-Olov Olsson.
Patrząc z zewnątrz od razu widać, że jest to Volvo – nowoczesna ewolucja tradycyjnego nurtu stylistyki. Wnętrze jest natomiast rewolucyjne, z wąską zawieszoną w powietrzu konsolą środkową – pierwszą tego rodzaju w świecie samochodów – tworzącą nastrój ekskluzywności, prostoty i przestrzeni.
„Konsola środkowa jest symbolem stylistyki nowego Volvo S40” mówi Henrik Otto, szef działu projektowego w Volvo. „Pragniemy utrzymać naszš pozycję nowatorów w świecie projektowania samochodów i nie spoglądać na to, co robią nasi konkurenci. A zatem znacznie lepiej obserwować to, czego oni nie robią” ciągnie dalej Henrik Otto.
W nowym Volvo S40, Volvo Cars kontynuuje rewolucyjne stosowanie stali wysokiej wytrzymałości. W nowej konstrukcji przodu zastosowano cztery gatunki stali na współdziałające ze sobą elementy tak, aby osobom podróżującym w aucie zapewnić maksimum bezpieczeństwa. „Oczywiście naszym celem jest, aby nowe Volvo S40 było najbezpieczniejszym autem w swej klasie i oferowało dokładnie ten sam poziom bezpieczeństwa, jak większe modele, chociaż przy mniejszych wymiarach” mówi Hans-Olov Olsson. Nowe Volvo S40 zostanie wprowadzone w wersjach napędzanych silnikami 5-cylindrowymi, na czele których będzie model T5 napędzany silnikiem o mocy 220 KM oraz 4-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem o mocy 136 KM. Volvo S40 T5 można będzie zamówić również w wersji AWD, czyli z elektronicznie sterowanym układem Volvo napędu na cztery koła i z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów. W roku 2004 rodzina silników wzbogaci się o 4-cylindrowe silniki benzynowe.
Nowe Volvo będzie produkowane w fabryce Volvo Cars w Gandawie w Belgii. Zakład ten został zmodernizowany pod kątem nowej produkcji kosztem 340 milionów euro. Produkcja ruszy tej jesieni. W roku 2003 nowe Volvo sprzedawane będzie jedynie w Szwecji, zaś na pozostałe rynki świata dotrze na początku 2004 roku. Planowana sprzedaż na rok 2004 wynosi 70 000 aut, z których 20 000 ma być skierowane na zaspokojenie zapotrzebowania rynku w USA, który jest największym pojedynczym rynkiem dla nowego Volvo S40.
Nowe Volvo S40 jest pierwszym modelem rodziny Volvo zbudowanym przy zastosowaniu tzw. wspólnej technologii. Następne jest Volvo V50 – sportowe kombi, które pojawi się w salonach sprzedaży w pierwszej połowie 2004 roku.

Materiały powiązane