Komunikaty prasowe

Nowe Volvo S60 w drodze do Europy

Volvo Car US Operations rozpoczeło eksport nowego modelu – sedana S60 – do Europy ze swojej fabryki w Ridgeville, SC.

Rozpoczęliśmy w Karolinie Poludniowej produkcję komercyjną modelu S60 zaledwie 7 miesięcy temu i cieszymy się, że będziemy robić samochody dla klientów na całym świecie – powiedział Jeff Moore, vice president, Manufacturing, Americas. – Sukces naszej fabryki na dłuższą metę w ogromnym stopniu zależy od rynków eksportowych, a my zabieramy się właśnie do zaopatrywania klientów na całym świecie – dodał.

Model S60 jest wysyłany za pośrednictwem portów Karoliny Południowej do belgijskiego portu Zeebrugge, do centrów dystrybucyjnych w Gandawie, które zaopatrują europejskie sieci sprzedaży w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Holandii, Belgii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech, w Czechach, Słowenii i Polsce.

Do końca roku samochody typoszeregu S60 zaczną być również eksportowane do Turcji, Australii i Nowej Zelandii oraz 93 innych krajów, w tym na Bliskim Wschodzie, w Afryce i regionie Azji i Pacyfiku (poza Chinami).

W roku 2019 Volvo Cars ma w planach wyprodukowanie niemal 50 000 aut w swojej nowej fabryce w Ridgeville. Ponad 50% wytwarzanych tam samochodów zostanie wyeksportowanych.

Volvo Car US Operations

Volvo Cars otworzyło swą pierwszą fabrykę w Ridgeville, SC, pod koniec 2018 r. Fabryka zatrudnia ok. 1500 osób przy produkcji modelu S60 do dystrybucji globalnej. Mierząca 213 000 m kw. fabryka obejmuje nadwoziownię, lakiernię, montownię końcową oraz centrum oprogramowania. W roku 2022 fabryka rozpocznie produkcję nowej generacji SUVa XC90. Fabryka docelowo ma osiągnąć wydajność 150 000 aut rocznie.

Materiały powiązane