Komunikaty prasowe

Nowe Volvo S80 poszerza krąg amatorów skandynawskiego luksusu

• Inteligentne połączenie estetyki i funkcjonalnych rozwiązań technicznych
• Nacisk na dynamikę – zarówno w zakresie stylistyki, jak i własności jezdnych
• Œrednia produkcja roczna na poziomie co najmniej 50000 sztuk
• Początek sprzedaży w czerwcu 2006
• Stany Zjednoczone największym odbiorcą

Nowe Volvo S80 wchodzi na międzynarodowe areny z wyjątkowymi zaletami:
„Stanowić będziemy wyzwanie dla konkurencji w segmencie, oferując luksus w ujęciu skandynawskim, czyli czyste i eleganckie linie w połączeniu z inteligentną funkcjonalnością.” – mówi Fredrik Arp, prezes Volvo Cars.
Skandynawski luksus w ujęciu Volvo Cars emanuje swoistym, bardziej przyjaznym człowiekowi prestiżem, w przystępny i inteligentny sposób łącząc estetykę z nowinkami technicznymi.
Skandynawski luksus odpowiada wizerunkowi osoby, dla której równie ważna jak doznania estetyczne oraz prestiż jest inteligentna funkcjonalność.

Ewolucyjna konstrukcja
Nowe Volvo S80 zwraca się językiem stylistów Volvo do tych nabywców, którzy potrafią cieszyć się detalami technicznymi oraz docenią poczucie odpowiedzialności konstruktorów, znajdujące swój wyraz w najwyższym poziomie bezpieczeństwa jazdy i bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego.
„Jesteśmy przekonani, że dysponujemy wysoce atrakcyjnym produktem, który skusi wielu dotychczasowych posiadaczy modeli innych marek. Spodziewamy się, że aż 70 procent rocznej produkcji, szacowanej na co najmniej 50000 sztuk, trafi do nabywców, którzy obecnie nie jeżdżą samochodem Volvo.” – mówi Fredrik Arp.
Nowe Volvo S80 został po raz pierwszy zaprezentowany na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie 28 lutego, a jego sprzedaż rozpocznie się w czerwcu 2006 r. Pięć największych rynków to Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja oraz Chiny.

Wyrafinowana stylistyka, harmonia i przemyślane rozwiązania techniczne
Drugą generację modelu Volvo S80 cechuje bardziej zwarte oraz dynamiczne w swym charakterze nadwozie. Doskonale dobrana kolorystyka wnętrza i wyszukane materiały wykończeniowe idealnie harmonizują z głęboko przemyślanymi elementami technicznymi, które są w równym stopniu zaawansowane i łatwe w użyciu. Całość uzupełnia absolutnie światowej klasy wyposażenie audio.
„Nie jesteśmy zwolennikami nagromadzania gadżetów technicznych bez względu na cenę. Dla nas samochód stanowi jednolitą całość, w której elementy techniczne współgrają ze sobą w celu zapewnienia jadącym komfortu, dynamiki i bezpieczeństwa. Kierowca powinien mieć pełnię kontroli – zarówno nad samochodem, jak i pobliskim ruchem drogowym.” – wyjaśnia Silvia Güllsdorf, szef projektu S80.

Gama silników z jednostką V8 i nową sześciocylindrową jednostką rzędową
Nowe Volvo S80 zostało stworzone z myślą o większej przyjemności prowadzenia. Kilka przykładów:
• Dostępna jest wersja z poprzecznie ustawioną małogabarytową jednostką V8, rozwijającą moc 315 KM i moment obrotowy 440 Nm.
• Gama jednostek napędowych obejmuje także całkowicie nowy 6-cylindrowy silnik o pojemności skokowej 3,2 litra i mocy 238 KM oraz najnowszej generacji, własnej konstrukcji turbodoładowany silnik Diesla, rozwijający moc 185 KM oraz moment obrotowy 400 Nm.
• Nowe S80 dostępne jest także w wersji z napędem na wszystkie koła, początkowo tylko w połączeniu z silnikiem V8, a także z aktywnym zawieszeniem Four-C (Continuously Controlled Chassis Concept).

„Zwiększamy naszą konkurencyjność na kilku ważnych rynkach. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych kluczem do sukcesu w tym segmencie jest V8, w Europie najważniejsza jest możliwość wyboru mocnego silnika Diesla. Ponadto już pierwsza generacja S80 oraz sukcesy modelu XC90 ustawiły nas na pozycji wysoce prestiżowej marki w segmencie samochodów ekskluzywnych.” – zapewnia Fredrik Arp.

Wysoki poziom bezpieczeństwa
Istotnymi składnikami skandynawskiego luksusu cechującego nowe Volvo S80 jest najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz troska o środowisko naturalne.
W zakresie bezpieczeństwa jazdy mamy takie elementy, jak chroniona patentem struktura nośna nadwozia, czy nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa czynnego.
Nowe S80 jest wręcz naszpikowane elementami wyposażenia poprawiającymi bezpieczeństwo jazdy oraz zabezpieczającymi przed kradzieżą. Jest na przykład pierwszym modelem Volvo wyposażanym w układ aktywnej kontroli prędkości, funkcję ostrzegającą o ryzyku kolizji oraz funkcję wstępnie przygotowującą układ hamulcowy do zadziałania w sytuacji krytycznej, jak również – po raz pierwszy w świecie – interaktywny układ komunikacyjny ze zdalnym sterowaniem.
Volvo Cars czyni także kolejny krok na drodze do stworzenia samochodu, który jest czysty zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wyrafinowany układ klimatyzacji oraz pieczołowicie dobrane materiały wykończeniowe sprawiają, że Volvo S80 wyposażone w pakiet „czyste wnętrze” (Clean Zone Interior Package) spełnia niezwykle rygorystyczne wymogi stawiane przez Szwedzkie Stowarzyszenie Astmatyków i Alergików.

Materiały powiązane