Komunikaty prasowe

Nowe Volvo XC40 – rewolucja w użytkowaniu samochodu

Firma Volvo Cars zaprezentowała swój pierwszy model w segmencie małych SUV’ów – XC40. Razem z nim Volvo wprowadza pakiet usług Care by Volvo, który zrewolucjonizuje tradycyjny model użytkowania samochodu. To właśnie dzięki niemu kierowca nie będzie musiał martwić się ubezpieczeniem, przeglądami i opłatami za różnego typu usługi. Polska będzie jednym z siedmiu krajów europejskich, w których ruszy ten nowatorski projekt. Tak kompleksowej oferty w ramach miesięcznej oferty nikt jeszcze nie oferował.

Proste jak abonament telefonu

Firma Volvo Cars chce, aby korzystanie z samochodu było tak proste jak korzystanie z telefonu. Wprawdzie na rynku nie brakuje programów, które pozwalają korzystać z samochodu w ramach miesięcznej opłaty, jednak żaden z nich nie jest tak kompleksowy jak Care by Volvo. Ten pakiet obejmuje m.in. usługi concierge, postawienie i odstawienie samochodu na przegląd, oraz dostawę do samochodu. Po raz pierwszy na rynku motoryzacyjnym dostępna będzie również usługa współdzielenia samochodu. Do jej uruchomienia wystarczy system Volvo On Call, kluczyk techniczny i telefon, za pomocą którego kierowca zdalnie umożliwi uruchomienie silnika. Użyczenie samochodu rodzinie czy przyjaciołom nigdy nie było tak proste. Dostępność poszczególnych usług jest zróżnicowana i zależy od regionu.

Z pakietem Care by Volvo przedstawiamy nowy model użytkowania samochodu. Model na miarę XXI wieku. W czasach, w których klienci przyzwyczaili się do jasnych i prostych zasad opłacania wszelkiego rodzaju usług, tradycyjny sposób kupowania i posiadania samochodu może być postrzegany, jako dość skomplikowany. Care by Volvo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i całkowicie zmienia współczesny model. – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

Start Care by Volvo wraz z premierą modelu XC40

Pakiet Care by Volvo będzie dostępny jest w najnowszym modelu Volvo XC40, który zaprezentowany został w czwartek, 21 września, w Mediolanie. Pozostałe modele uwzględniane będą w późniejszym czasie, a pakiet poszerzony będzie o dodatkowe cyfrowe usługi concierge.

Care by Volvo został stworzony by zagwarantować naszym klientom komfortowe użytkowanie samochodu. Dzięki stałemu miesięcznemu abonamentowi, Volvo Cars zapewnia kierowcom alternatywę dla tradycyjnego zakupu lub leasingu. Czas naszych klientów jest naszym priorytetem, a Care by Volvo umożliwia jego zaoszczędzenie. Ten pakiet po prostu ułatwia życie naszych kierowców. – mówi Thomas Andersson, Vice President Care by Volvo w Volvo Cars.

Szczegóły programu w Polsce

Unikalną cechą tego programu jest to, że w siedmiu krajach europejskich model XC40 będzie miał taką samą wysokość miesięcznej opłaty Care by Volvo. Pierwszymi modelami, które program obejmie, będą odmiany XC40 D4 AWD 190 KM oraz XC40 T5 AWD 247 KM. Miesięczna rata startowa ma wynieść od 2399 zł netto miesięcznie, bez wpłaty początkowej. Program zakłada dwa lata użytkowania samochodu. W ramach stałej opłaty znajduje się ubezpieczenie AC oraz OC pełny pakiet ubezpieczeń. Niezależnie od szkodowości w tym okresie, opłata miesięczna pozostaje stała. Użytkownik otrzymuje także pełną opiekę serwisową oraz opony zimowe wraz z wymianą. Raz do roku użytkownik może zamówić usługę zawiezienia samochodu do serwisu, a następnie jego przywiezienie pod dom lub pod inny wskazany adres. Care by Volvo daje także możliwość wynajmu większego samochodu Volvo np. XC60 lub V90. Samochód można wynajmować równolegle do użytkowanego XC40. Samochody w ramach raty mają także uruchomiony system Volvo On Call, który daje możliwość sterowania za pomocą aplikacji wybranymi funkcjami auta. Auta objęte Care by Volvo mają także usługę Car Sharingu wewnątrz zaufanej grupy użytkowników – np. w rodzinie. W samochodzie pozostawia się specjalny kluczyk techniczny, który pozwoli korzystać z auta osobie posiadającej w telefonie cyfrowy klucz do auta, który można przesyłać wybranym osobom.

Pakiet Care by Volvo jest dostępny w sprzedaży dla nowego Volvo XC40 w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Norwegii, Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Pozostałe rynki zostaną objęte usługą w późniejszym czasie. Na początku kierowany jest do firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. Później będzie dostępny także dla osób fizycznych.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: Care by Volvo

Materiały powiązane