Komunikaty prasowe

Nowe Volvo XC40 – SUV stworzony do życia w mieście

Volvo Cars pokaże tej jesieni nowy model XC40. Ten mały luksusowy SUV wyznaczy nowe standardy bezpieczeństwa w swojej klasie i sprawi, że jazda w mieście będzie jeszcze bardziej komfortowa i przyjemna.  

XC40 jest naszym pierwszym modelem w szybko rozwijającym się segmencie małych SUV-ów. Kładziemy nacisk na jego funkcjonalność w codziennym, intensywnym miejskim użytkowaniu. Opierając się na tradycji Volvo, jako lidera w zakresie bezpieczeństwa, nowe XC40 będzie wyposażone w najlepsze istniejące systemy bezpieczeństwa, intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs oraz praktyczne usługi związane z łącznością – powiedział Håkan Samuelsson – prezes Volvo Cars.

Nowe Volvo XC40 czerpie z nowatorskich technologii znanych z większych modeli: XC60 i XC90, ale tutaj zostały po raz pierwszy osadzone na nowej, kompaktowej platformie podłogowej CMA (Compact Modular Architecture).

Podejście firmy Volvo do bezpieczeństwa i doświadczenia użytkowników opiera się na filozofii nazywanej Circle of Life. Bazuje ona na analizach potrzeb konsumentów oraz rzeczywistych danych. To droga do ciągłego doskonalenia technologii i podnoszenia istniejących standardów.

Systemy bezpieczeństwa oferowane w modelu XC40 obejmą system wspomagania kierowcy Pilot Assist, najnowszą generację City Safety, system Run-off Road, Cross Traffic z systemem automatycznego hamowania oraz kamerę 360°, która pomaga kierowcom manewrować w ciasnych uliczkach i na parkingach. Te i inne technologie sprawiają, że XC40 jest jednym z najlepiej wyposażonych małych SUV’ów premium.

Współczesne miejskie życie stanowi duże wyzwanie dla wszystkich użytkowników dróg: kierowców, rowerzystów i pieszych. Volvo XC40 ma za zadanie zmniejszyć, tak zwane obciążenie poznawcze kierowcy. Podczas gdy aktywne systemy bezpieczeństwa będą wspomagały kierowanie pojazdem oraz identyfikowały i eliminowały potencjalne zagrożenia, kierowca będzie mógł w pełni cieszyć się jazdą – powiedziała Malin Ekholm, Vice President Volvo Cars Safety Centre.

Bazując na badaniach oraz prawdziwych doświadczeniach stworzyliśmy solidny, intuicyjny i praktyczny system. XC40 to idealny samochód dla dzisiejszego pokolenia, które oczekuje pełnej łączności. Wszystkie ekrany zostały zoptymalizowane pod kątem bezpiecznej, łatwej i skutecznej obsługi, aby wspierać aktywną jazdę w mieście. – powiedział Ödgärd Andersson, Vice President Vehicle Software & Electronics w Volvo Cars.

Podobnie jak w przypadku większych SUV-ów XC60 i XC90, nowe XC40 wyposażono w system łączności Sensus. Oferuje on inteligentny i łatwy w obsłudze interfejs, który umożliwia kierowcom dostęp do wielu funkcji, informacji i usług. – podsumowuje Ödgärd Andersson.

Materiały powiązane