Komunikaty prasowe

Nowy Prezes i CEO Volvo Car Corporation

Od 1 paŸdziernika br. nowym prezesem i CEO Volvo Car Corporation zostanie Fredrik Arp, kierujący dotychczas szwedzką firmą Trelleborg AB. Zastąpi on Hans-Olova Olssona, który obejmie funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej VCC.

Fredrik Arp ma długoletnie doświadczenie w szwedzkim przemyśle, włączając w to takie firmy jak Swedish Match i PLM (Rexam). Od 1985 roku Arp kilkakrotnie obejmował kierownicze stanowiska w Trelleborg AB, a od 1999 roku był  jej prezesem  i CEO.

„Volvo Cars to silna firma i wielka marka. Zadaniem Fredrika będzie rozwijanie dalszego jej wzrostu. Predestynują go do tego wcześniejsze umiejętności i zdolności – ma on imponujące osiągnięcia w dziedzinie sprzedaży i produkcji. Cieszę się, że Frederik zgodził się podjąć wyzwanie, jakim jest kierowanie Volvo Car Corporation i niecierpliwie oczekuję momentu powitania go w strukturach firmy.” – powiedział Mark Fields, Prezes Premier Automotive Group, do której należą Volvo, Jaguar, Land Rover i Aston Martin.

 „Volvo jest nazwą, która na całym świecie jest synonimem szwedzkiej doskonałości. Objęcie funkcji prezesa i CEO jest dla mnie szansą, aby  dalej rozwijać siłę i znaczenie firmy. Moim pragnieniem jest, aby Volvo stało się jednym z najtrwalszych i najbardziej konkurencyjnych przedsiębiorstw na świecie.  Nie mogę doczekać się pracy ze zgranym zespołem, z którym, mam nadzieje, uda mi się to osiągnąć.” – mówi Arp.

 Po 39 latach pracy w Volvo, w tym pięciu jako prezes CEO Volvo Cars Corporation, Hans-Olov Olsson od 1 paŸdziernika zostanie Przewodniczącym Rady Nadzorczej Volvo Car Corporation.

 „Zasługi Hansa – Olov dla Volvo Cars, przez te wszystkie lata  na całym świecie są nieocenione. Kierował on firmą łącząc wizjonerstwo, determinację w działaniu i życzliwość wobec ludzi. Cechy te pomogły mu umacniać pozycję Volvo, która od momentu założenia firmy w 1927 roku nie była nigdy tak silna. Jego dalsze wsparcie jako Prezesa Zarządu będzie nieocenione, gdy firma będzie podejmować nowe wyzwania.” – powiedział Mark Fields

Sam Hans-Olov Olsson powiedział; „Volvo jest fantastyczną firmą, dla której warto pracować – muszę pamiętać, że jestem tutaj blisko cztery dekady. Życzę Fredrikowi i całemu zespołowi wszelkich sukcesów w przyszłości. Szczerze ufam, że dzięki świetnemu zespołowi ludzi i dalekosiężnym planom uda się skutecznie kontynuować dalszy rozwój firmy Volvo.”

Volvo Car Corporation zatrudnia w Szwecji i Belgii przy podstawowych czynnościach produkcyjnych 27 500 pracowników. W 2004 roku Volvo sprzedało około 456 000 samochodów.

Materiały powiązane