Komunikaty prasowe

Nowy salon Volvo na poznańskim Franowie

Firma Karlik, która posiada dwa salony Volvo w Poznaniu oraz showroom w Starym Browarze otwiera nowy obiekt na poznańskim Franowie. Jest to jeden z 29 autoryzowanych salonów szwedzkiej marki w Polsce świadczący pełen zakres usług sprzedaży i serwisu. Od 14 marca nowy salon będzie prowadził sprzedaż samochodów nowych oraz używanych. Usługi serwisowe dostępne będą wraz z początkiem kwietnia. W salonie przy poznańskiej Malcie dealer nadal będzie realizował sprzedaż samochodów używanych Volvo Selekt.

20 lat temu Firma Karlik podpisała umowę z Volvo Auto Polska (dziś: Volvo Car Poland) i otworzyła pierwszą małą stację dealerską przy poznańskiej Malcie. Niedługo potem powstał bardzo nowoczesny salon, który na stałe wpisał się w krajobraz centrum Poznania. W 2010 roku powstał kolejny salon, w podpoznańskim Baranowie, który był odpowiedzią na rosnące zainteresowanie skandynawską marką w Wielkopolsce. Od 2020 roku Firma Karlik zaprasza Klientów także do Showroomu Volvo w Starym Browarze, a od marca 2022 również do nowego salonu na Franowie.

Nowy obiekt o powierzchni 2986 m2, mieszczący się przy ulicy Torowej 14 w Poznaniu, został zbudowany według najnowszych standardów marki. Jego elewację wykończono mlecznym szkłem, co zwłaszcza w nocy przywołuje na myśl barwę i fakturę lodu. Wnętrze tworzą betonowe konstrukcje ocieplone drewnem, szkłem oraz typowo skandynawskim, minimalistycznym wystrojem. W budynku znajdziemy przestrzeń na ekspozycję 10 samochodów nowych oraz 4 samochodów używanych z programu Volvo Selekt, przygotowano także dwa stanowiska, gdzie klienci będą odbierać nowe Volvo. Usługi serwisowe świadczone będą przy wykorzystaniu 14 stanowisk serwisowych, a hotel opon pomieści 350 kompletów. W nowym salonie klienci będą mogli skorzystać z 6 miejsc do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Marka Volvo konsekwentnie zwiększa swoją sprzedaż każdego roku. Do utrzymania tego trendu niezbędne są inwestycje w nowe punkty sprzedaży. Teraz klienci zyskują jeszcze bardziej komfortowe warunki do zapoznania się z naszymi samochodami. Otwarcie nowego salonu zbiega się z wprowadzeniem na rynek nowego w pełni elektrycznego Volvo C40 Recharge oraz jubileuszem Firmy Karlik, z którą nasza marka jest związana już 20 lat. Obecnie jest to jeden z największych naszych dealerów w Polsce – powiedział Emil Dembiński, prezes Volvo Car Poland.

Mimo trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym Volvo utrzymuje sprzedaż na stabilnym poziomie około 700 000 aut rocznie. W ubiegłym roku Volvo Car Poland osiągnęło najwyższy wynik w historii odnotowując ponad 11 000 rejestracji. Volvo Cars to marka, która dokonała ekologicznej transformacji. Ponad 50% europejskiej sprzedaży Volvo stanowią modele z gamy Recharge – a więc hybrydy ładowane z gniazdka i elektryki. Do produkcji aut firma wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych oraz tworzywa sztuczne z recyklingu. Volvo rozwija też szereg technologii bezpieczeństwa aktywnego, wciąż rozwijając ten kluczowy dla nie obszar.

 

Materiały powiązane